Sme aj na sociálnych sieťach

Cardano

Samsung potvrdil spoluprácu s Cardano spoločnosťou Veritree

Článok

stromy
Zdroj: Pixabay.com

V čase, kedy kryptotrh krváca, zahrala kryptomene Cardano (ADA) do karát informácia o spolupráci spoločnosti Veritree, ktorá využíva jej blockchain, s technologickým gigantom Samsung. Možno aj preto Cardano oslabilo v predošlých dňoch o čosi menej výrazne, než väčšina ostatných kryptomien, hoci strata za predošlých 7 dní je stále výrazná (-8,5%).

Technologický gigant Samsung už dlhšie avizoval, že chce podporiť iniciatívy spojené s obnovou planéty. Patrí medzi ne aj snaha o opätovne zaslnenie odkrytej pôdy, čo môže spomaliť negatívne klimatické zmeny.

Práve v súvislosti s touto témou bolo oznámené partnerstvo medzi Samsungom a firmou Veritree, ktorá sa zameriava na zalesňovanie pôdy za pomoci blockchainu Cardano. Ten využíva pre certifikáciu údajov a overenie, že peniaze boli použité práve na daný účel.

V roku 2021 Cardano Foundation Veritree spustili Initial Tree Offering (ITO), v rámci ktorého sa stali tzv. mangrovové stromy tokenizované, pričom každá jedna minca ADA mala predstavovať jeden takýto strom. Mangrovové stromy sú špecifické tým, že dokážu ukladať desaťkrát viac uhlíka ako iné stromy tropického pralesa. Na boj proti klimatickým zmenám sú preto ideálne.

Samsung sa teraz zaviazal, že v spolupráci s Veritree pomôže vysadiť v prvých troch mesiacoch tohto roka 2 milióny takýchto stromov.  Spoločnosť do procesu zapojila aj odborníkov z  Eden Referestation Projects  a ďalších členov enviromentálnych komunít. Cieľom juhokórejskej spoločnosti je v priebehu najbližších 24 rokov zachytiť približne miliardu kilogramov CO2.

,,WOW! Samsung pracuje na obnove pôdy – v tomto štvrťroku vysadí 2 milióny stromov za spolupráce s našimi skvelými priateľmi z Veritree. Tieto stromy budú žiť na našom blockchaine. Vysvetlenie: Samsung má expozíciu voči Cardano,” komentoval túto novinku možno trochu zveličeným spôsobom komunikačného a brandového oddelenia Cardano Foundation Sidney Vollmer.

Ďalšie zaujímavé články

Bitcoin padol o 10%. Mali na to vplyv tieto 2 dôležité fundamenty

Čo bude vplývať na Bitcoin v roku 2022? (Veľký súhrn)

Optimizmus ohľadom Bitcoinu sa nevytráca. Analytici predikujú $200 000, PlanB verí svojmu modelu

Ako sa bude dariť kryptomenám v roku 2022? Arcane Research zverejnila predikciu

Zdroj: finance.yahoo.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.