Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Rusko chce čím skôr legalizovať ťažbu Bitcoinu

Článok

Rusko
Zdroj: Pixabay.com

Rusko, ktoré ovplyvňujú západné sankcie, čím sa prakticky dostáva do globálnej izolácie, vidí príležitosti v Bitcoine (BTC). Po tom ako jej zástupcovia naznačili, že sú ochotní za ropu a plyn akceptovať aj túto kryptomenu, naznačili v úvode tohto týždňa ďalší krok aj smerom k výraznejšej podpore ťažby Bitcoinu.

Urobil tak Námestník ruského ministerstva energetiky Evgeny Grabchak, ktorý v úvode týždňa navrhol odstrániť „právne vákuum“ okolo ťažby kryptomien a zaviesť pre tento segment jasné regulácie. Toto prehlásenie je v rozpore s názormi centrálnej banky, ktorá naďalej trvá na zákaze kryptomien vrátane ich ťažby.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Grabchak sa vyjadril v tomto zmysle počas prvej ruskej konferencie ťažiarov Bitcoinu, kde vyzval k čo najrýchlejšiemu vytvoreniu jasného regulačného rámca:

,,Právne vákuum komplikuje reguláciu tejto oblasti a stanovenie jasných pravidiel hry. Toto právne vákuum je potrebné čím skôr odstrániť. Ak chceme s touto činnosťou nejako v súčasnej realite pokračovať, tak musíme zaviesť právnu úpravu do regulačného rámca a pridať tam pojem ťažba.“

Námestník ministra tiež tvrdí, že by bolo správne, aby kontrolu nad tým, kde sa budú môcť kryptomeny ťažiť a aké budú pre túto činnosť energetické kvóty – budú určovať regionálne úrady a nie federálna vláda. ,,Možno by to malo byť synchronizované so stratégiami rozvoja regiónov a plánmi iných priemyslových sektorov,“ doplnil.

Grabchak nadviazal svojimi vyjadreniami na vyhlásenie vicepremiéra ruskej federácie Aleksandra Novaka, ktorý pred týždňom 21. marca vyhlásil, že by bolo dobre ťažbu kryptomien rozumným spôsobom legalizovať.

Dokonca aj prezident Vladimír Putin v úvode roka naznačil, že je za legalizáciu ťažby bitcoinu a poznamenal k nej, že v tomto sektore má Rusko patričné benefity a výhody, ktoré by malo využiť.

Najväčším šokom zo strany Ruska, ktoré musí riešiť problémy so západnými sankciami po neopodstatnenom vojenskom útoku na Ukrajinu, bolo však vyhlásenie ruského predsedu energetického výboru Pavla Zavalného, ktorý povedal, že ak niekto bude chcieť za ropu a plyn zaplatiť Bitcoinom, tak mu to umožnia.

Ďalšie zaujímavé články

Rusko ponúka možnosť zaplatiť za ropu a plyn aj Bitcoinom

Cardano posilnilo za týždeň o 30%. Coinbase podporuje staking ADA!

Zabudnime na 4-ročné bitcoinové cykly, naznačuje analytik Willy Woo

Nešťastník omylom predal NFT token v hodnote 1,2 milióna dolárov za menej než jeden cent!

Zdroj: cointelegraph.com  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.