Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Ruská centrálna banka udelila licenciu Sberbank na obchodovanie s digitálnymi aktívami

Článok

Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Ešte niekoľko týždňov dozadu uvažovalo Rusko o plošnom zákaze kryptomien na svojom území. Aktuálna situácia sa však otočila o 180 stupňov a Rusko vidí momentálne v kryptomenách svojho silného spojenca. Najnovšie vydala Ruská centrálna banka licenciu Sberbank na výmenu a vydávanie digitálnych aktív. 

Sberbank dostala zelenú

Centrálna banka Ruska vo štvrtok uviedla, že udelila Sberbank licenciu na vydávanie a výmenu digitálnych aktív. Tento krok prichádza len dva mesiace po tom, čo centrálna banka vyzvala na úplný zákaz používania, obchodovania a ťažby spojenej s kryptomenami. Štvrtkové vyhlásenie môže však banke poskytnúť ďalšie možnosti, pretože sa snaží zmierniť dopad západných sankcií.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Sberbank, najväčšia ruská retailová banka, zverejnila svoj odchod z európskych trhov s odvolaním sa na vplyv sankcií namierených voči Rusku a odliv kapitálu z európskych dcérskych spoločností. Táto banka bola pridaná do registra CBR, čo jej poskytuje právomoc vydávať digitálne finančné aktíva a vymieňať si ich na svojich platformách.

Spoločnosti môžu využívať platformu Sberbank na vytváranie vlastných digitálnych aktív, aby prilákali trhový kapitál, nakupovali digitálne aktíva prostredníctvom systému veriteľa alebo uskutočňovali iné transakcie s digitálnymi aktívami, uviedla banka vo vyhlásení vo štvrtok.

„S digitálnymi aktívami iba začíname,“ povedal Sergej Popov, riaditeľ sekcie transakčných obchodov Sberbank.

Popov poukázal na to, že spoločnosti budú môcť uskutočniť svoju prvú transakciu na ich blockchainovej platforme už o mesiac.

Tieto opatrenia sa dejú v súvislostí s nedávnymi sankciami. USA a Európska únia totiž uvalili sankcie aj na Sberbank. Podľa ministerstva financií USA kontroluje najvyšší trhový podiel sporiacich účtov v Rusku a je hlavným veriteľom krajiny. Na londýnskej burze cenných papierov klesli akcie jej zahraničných depozitárov takmer o 100 %, pričom obchodovanie bolo pozastavené a posledná uvedená cena bola 0,05 USD za kus.

Sberbank v januári požiadala ruskú centrálnu banku o licenciu na vydávanie vlastných digitálnych peňazí pre firemných klientov. Sberbank mala v úmysle sprístupniť digitálne aktíva spoločnostiam, s ktorými obchoduje. Generálny riaditeľ Sberbank, German Gref, koncom roka 2020 naznačil, že banka spolupracuje s americkou nadnárodnou investičnou bankou JP Morgan na vybudovaní vlastnej kryptomeny nazvanej Sbercoin.

Prečítajte si zaujímavé novinky

Ako zmierniť stratu portfólia pri aktuálnych prepadoch? Odpoveďou sú trading boti

NÁVOD | Maiar Launchpad spustí ďalší zaujímavý projekt s možným ziskom tisícov percent

Najväčšia NFT kolekcia spustila vlastnú kryptomenu – Objemy stúpli o stovky percent!

Chcete obchodovať, ale netrúfate si? Vyskúšajte trading botov

Pokiaľ si netrúfate obchodovať ručne, prípadne na to nemáte čas, riešením môžu byť automatizovaní trading boti. Tí obchodujú za vás podľa vašich nastavení. Takíto roboti počas tohto roka zarobili každý mesiac desiatky percent. Viac informácií ako aj podrobný návod a štatistiku nájdete nižšie v článku.

Návod ako používať trading botov – Nastavenie, štatistika ziskov, tipy, recenzie a riziká

Zdroj: Bitcoinist

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.