Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Rio de Janeiro bude prijímať kryptomeny za mestské poplatky. Pomôže aj Binance

Článok

Brazília, Rio de Janeiro
Zdroj: Pixabay.com

Rio De Janeiro sa stane ďalším veľkým mestom, ktoré bude akceptovať kryptomeny ako formu platidla za mestské poplatky. Stane sa tak v roku 2023.

Už koncom minulého roka sme vás informovali, že starosta Rio de Janeiro Eduardo Paes chce spraviť z brazílskej metropoly centrum Bitcoinu Latinskej Ameriky. Nová legislatíva, ktorá umožní platiť mestské dane kryptomenami má tento proces urýchliť. Potvrdil to minister pre hospodársky rozvoj a inovácie Rio de Janeiro Chicão Bulhões.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Do procesu bude podľa všetkého zapojená aj najväčšia krypytomenová burza na svete Binance, ktorej šéf Changpeng Zhao potvrdil, že v Brazílii otvárajú nové kancelárie a že „zohrajú svoju úlohu.“

,,Aby mohla byť celá operácia realizovateľná, náš magistrát najme spoločnosti špecializované na premenu kryptoaktív na real (brazílska mena). Radnica tak obdrží 100% čiastky v našej mene,“ uvádza sa v stanovisku tajomníka Pedra Paulu, ktoré naznačuje, že konverziu z kryptomien do realov realizuje práve burza Binance.

Rio de Janeiro chce podľa najnovších správ využiť aj príležitosti NFT tokenov, ktoré by si mohla nájsť svoje miesto v rámci rôznych trhov, umenia, kultúry a cestovného ruchu.

S Brazíliou medzitým koketuje aj Meta Platforms Inc. (bývalý Facebook). Firma Marka Zuckerberga si nedávno registrovala v najväčšej juhoamerickej krajine ochranné známky spojené s vývojom hardvéru a softvéru pre Bitcoin a iné kryptomeny.

Ďalšie zaujímavé články

Rusko ponúka možnosť zaplatiť za ropu a plyn aj Bitcoinom

Cardano posilnilo za týždeň o 30%. Coinbase podporuje staking ADA!

Zabudnime na 4-ročné bitcoinové cykly, naznačuje analytik Willy Woo

Nešťastník omylom predal NFT token v hodnote 1,2 milióna dolárov za menej než jeden cent!

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.