Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Regulačný rámec pre kryptomeny v EÚ ide do ďalšieho kola bez zákazu PoW kryptomien

Článok

Európska únia
Pixabay.com

Štvrtok bol poslednou príležitosťou pre  európskych zákonodarcov, ktorí chceli dostať zákaz Proof of Work kryptomien naspäť do regulačného zákona pre kryptomeny MiCA (Markets in Crypto Assets). Ich snaha však neuspela, čo znamená, že MiCA sa dostáva do ďalšieho kola bez tohto problémového bodu.

Portál Cointelegraph informoval, že zástanci zákazu Proof of Work kryptomien v Európskej únii nedokázali vo štvrtok získať dostatočnú podporu, aby spochybnili formát regulačného rámca MiCA, ktorý teraz pôjde na preskúmanie v rámci tripartitných rozhovorov medzi Európskym parlamentom, Európskou komisiou a Európskou radou.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

https://twitter.com/EuCInitiative/status/1507298941146128389

Stefan Berger, člen Európskeho parlamentu, ktorý je poverený predložením tohto regulačného zákona zákonodarnému zboru EÚ, ešte vo štvrtok upozorňoval, že ak návrh neprejde špecializovanou komisiu, musel by sa vrátiť naspäť do Výboru pre hospodársku politiku EU. To sa však nestalo, keďže proti návrhu bez zákazu Proof of Work kryptomien by muselo hlasovať aspoň 10% europoslancov, čo je 71 hlasov.

MiCA je regulačný rámec pre kryptomeny, ktorý obsahuje 126 článkov a taktiež podrobný plán ich implementácie inštitúciami Európskej únie a členských štátov EÚ. Jeho pôvodné znenie bolo predstavené už v rok 2020 ako súčasť stratégie Európskej únie pre digitálne financie.

Ďalšie zaujímavé články

Rusko ponúka možnosť zaplatiť za ropu a plyn aj Bitcoinom

Cardano posilnilo za týždeň o 30%. Coinbase podporuje staking ADA!

Zabudnime na 4-ročné bitcoinové cykly, naznačuje analytik Willy Woo

Nešťastník omylom predal NFT token v hodnote 1,2 milióna dolárov za menej než jeden cent!

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.