Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Ratingová agentúra Fitch znížila hodnotenie El Salvador – aj kvôli Bitcoinu!

Článok

El Salvador
Zdroj: Pexels.com

El Salvador tušil, že ratingové agentúry ho prestanú mať v obľube, keď sa vydá bitcoinovou cestou. Určite mu nepomohlo ani oznámenie o vytvorení prvých bitcoinových dlhopisov (Volcano Bonds), skrz ktoré chce financovať úvodnú pasáž výstavby projektu Bitcoin City.

Potvrdzujú to aj najnovšie správy, podľa ktorých americká ratingová agentúra Fitch Ratings znížila dlhodobý rating tejto stredoamerickej krajiny z B- na CCC, pričom ako zhrňujúce faktory, ktoré viedli k tomuto zníženiu označila “nepredvídateľnosť salvádorskej politiky” a “prijatie bitcoinu ako zákonného platidla”.

Štatistická ratingová agentúra tiež vysvetlila, El Salvador bráni v získaní lepšieho ratingu spoliehanie sa na krátkodobý trh, splátka eurobondov vo výške 800 miliónov dolárov k januáru 2023 a vysoký fiškálny deficit. Zvýšený krátkodobý dlh El Salvador popri tom bráni vláde splácať celkové dlhy, čo zvyšuje riziká roll-offu. Krajina má 1,3 miliardy dolárov splatných v auguste a septembri a pre finančné obmedzenia je pre túto krajinu náročné ich splácať.

Agantúra Fitch si na základe toho myslí, že krajina vedená kontroverzným prezidentom Nayibom Bukelem, ktorý je veľkým fanúšikom Bitcoinu, bude v nasledujúcich rokoch čeliť zvýšeným rizikám vyplývajúcim z vysokých rastúcich potrieb financovania.

Keďže El Salvador popri tom využíva Bitcoin ako platidlo, môže to prispieť aj k horším vzťahom s Medzinárodným menovým fondom (MMF), ktorý by mohol tejto krajine poskytnúť financovanie, ktoré bude potrebovať v rokoch 2022 a2023. MMF medzitým na Bukeleho tlačí, aby sa vzdal pro-bitcoinovej cesty. Fitch dodáva, že rating El Salvador môže zlepšiť ak bude krajina konzistentnejšia pri vyrovnávaní svojich dlhov.

Bukele sa spolieha na Bitcoin

Kým nepriaznivé vzťahy medzi Bukelem a Svetovou bankou či Medzinárodnými menovým fondom nie sú ničím novým, prezident akoby stavil všetko na jednu kartu a tou je Bitcoin. Nedávno sa nechal počuť, že prudký rast jeho ceny je len otázkou času.

El Salvador aktuálne vlastní približne 1800 BTC, ktoré začal postupne nakupovať od 7. septembra, kedy vošiel do platnosti zákon o Bitcoine, ktorý z neho urobil v tomto štáte zákonné platidlo popri americkom dolári.

Ďalšie zaujímavé články

Táto „celebritná“ dvojica hackla kryptomenovú burzu Bitfinex! Hrozí jej 20-ročné väzenie

Wells Fargo: Kryptomeny sa čoskoro môžu dostať do fázy „nezastaviteľnej adopcie“

SEPA platby sa vracajú na burzu Binance. Využite pri registrácii náš výhodný link

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.