Sme aj na sociálnych sieťach

Cardano

Prvé Dapps na Cardano už čoskoro? Hoskinson odpovedal na otázky komunity

Článok

Cardano
Zdroj: Pixabay.com

Spustením éry Goguen, ktorá priniesla na blockchain kryptomeny Cardano (ADA) dlhoočakávané smart kontrakty, rastú očakávania spojené s príchodom prvých decentralizovaných aplikácii na túto sieť. Vyzerá to tak, že uzrieť svetlo sveta by mohli už koncom tohto roka.

K pokrokom v adopcii a budovaniu na Cardano blockchaine sa v rámci tradičnej rubriky „Ask me Anything“ vyjadril Charles Hoskinson, hlavná tvár tohto projektu a zároveň CEO firmy Input Output, ktorá pracuje na jej vývoji. Hoskinson odpovedal na niekoľko zaujímavých otázok, ktoré tlmočil vo facebook skupine Cardano [ADA] CZ/SK Ríša Havlík.

My v nasledujúcich bodoch vyberáme tie najzaujímavejšie konštatovania:

  • Finišujú práce na Plutus Application Backend – jej dokončenie, ktoré sa odhaduje už na november, by malo urýchliť príchod Dapps, nakoľko tento backend uľahčí vývojárom prácu so smart kontraktmi vďaka rôznym užitočným funkciám
  • Beta verzia Hydra – riešenie pre rýchlejšie škálovanie Cardano, by sa mala objaviť už v prvom kvartáli 2021. Hoskinson tvrdí, že si veľmi dobre uvedomujú rastúci dopyt po DeFi a preto označili práce na Hydra za absolútnu prioritu. Tím vývojárov Hydra posilnili aj o niekoľko ďalších ľudí
  • Stablecon DJED – Hosinson upozornil, že na tomto projekte nepracujú oni, ale izraelská spoločnosť COTI, ktorej len poskytli svoj model. Dátum príchodu stablecoinu DJEB preto nevie predvídať, no skonštatoval, že v COTI má veľkú dôveru a vývojárov tejto firmy považuje za špičku v obore
  • Spoločnosť Input Output zamestnáva už vyše 600 ľudí, ktorí pracujú na Cardano ekosystéme
  • Nevedel povedať, kedy príde Sundae Swap, najočakávanejší DEX budovaný na Cardano – Hoskinson upozornil, že SundaeSwap rovnako ako ďalšie projekty, ktoré vznikajú na Cardano, idú mimo samotných tvorcov tejto kryptomeny (Input Output, Emurgo, Cardano Foundation). Pracujú na nich nezávislé tímy rovnako ako v prípade iných DeFi na iných blockchainoch. Skrz fond Catalyst bolo podporených približne 300 takýchto projektov

Cardano prekonalo míľnik 2 milión adries

Kým Hoskinson odpovedal na otázky zvedavej Cardano komunity, samotná kryptomena 2. novembra dosiahla ďalší zaujímavý míľnik – počet ADA peňaženiek totiž prekonal hranicu dvoch miliónov.

Predošlý míľnik v podobe jedného milióna bol pritom dosiahnutý len koncom mája, čo značí, že adopcia ADA v posledných mesiacoch výrazne rastie. Len pre ilustráciu 1. januára 2021 existovalo takýchto peňaženiek len 203 519.

Hoskinson v týchto dňoch cestuje po Afrike

Kým vývojári Cardano sústredia svoju pozornosť na dohladovanie éry Goguen (zlepšovanie vývojárskeho prostredia pre smart kontrakty), ďalších érach Basho (škálovanie – Hydra) a Voltaire (decentralizované riadenie), Charles Hoskinson je na tour po Afrike, ktorá je dlhodobo pre Cardano prioritou, pokiaľ ide o adopciu jej technológie.

Šéf Input Output strávil niekoľko dní v Etiópii, kde sa doľaduje spustenie pilotného projektu DID (decentralizovanej identity) pre školy, v rámci ktorého by projekt Atala Prism postavený na Cardano malo začať už čoskoro využívať 5 miónov etiópskych študentov a tisíce učiteľov. Hoskinson počas najnovšieho pobytu v tejto krajine absolvoval stretnutia so zástupcami Ministerstva školstva, s ktorými diskutoval prevažne o transformácii krajiny na blockchain technológiu.

Okrem Etiópie sa však Hoskinson objavil aj v iných krajinách – stretol sa s vládnymi predstaviteľmi Bermúd, s ktorými podpísal MOU, Juhoafrickej republiky a tiež s mnohými úspešnými podnikateľmi z afrického regiónu. Podľa informácii u.today plánuje v najbližších dňoch navštíviť aj Ghanu, Nigériu, Keňu a Egypt, kde má naplánované ďalšie stretnutia.

Ďalšie zaujímavé články

Ethereum má za sebou prvý deflačný týždeň v histórii – udrží to?

Trh s kryptomenami sa zbláznil. Minca pomenovaná po Elonovi Muskovi spravila 3780%

„Uptober“ dopadol pre Bitcoin vynikajúco. Ďalšia zastávka 98 000 USD?

Zabudnite na Tik Tok či Instagram. “Najhorúcejšia“ aplikácia súvisí s kryptomenami

Zdroje: u.today

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.