Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Prieskum: Takmer 70% amerických kryptoinvestorov vstúpilo do trhu v roku 2021

Článok

prieskum
Zdroj: Pexels.com

Počet Američanov vlastniacich nejaké kryptomeny v roku 2021 drasticky narástol – podľa najnovšieho prieskumu z ich celkového počtu tvoria títo nováčikovia takmer 70%.

Nový prieskum Crypto Perception Report 2022, ktorý realizovala Huobi Group, prevádzkovateľ veľkej kryptomenovej burzy Huobi, zistil, že väčšinu amerických kryptomenových investorov tvoria nováčikovia. Teda ľudia, ktorí investovali do digitálnych aktív v predošlom roku.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Podľa prieskum, ktorý sa realizoval medzi 3100 dospelými Američanmi, tvoria títo nováčiikovia až 68% všetkých amerických kryptoinvestorov. Ďalších 21% Američanov začalo investovať do kryptomien pred necelými dvomi rokmi a 12% respondentov sa do trhu zapojilo medzi rokmi 2018 a 2019. Len zvyšných 9% uviedlo, že do kryptomien investovali pred viac než 4 rokmi.

Ďalšie zaujímavé zistenia

Z prieskumu je tiež zrejmé, že väčšina investorov vložila do kryptomien len menšie finančné čiastky. 46% uviedlo, že to bolo menej než 1000 dolárov. 25% priznalo, že vlastnia kryptomeny v cene od 1000 do 10 000 USD.

Prieskum zisťoval aj sentiment amerických investorov. Zistil, že 42% považuje kryptomeny za veľmi riskantné, 34% znepokojujú nejasné regulácie a 24% priznalo, že na investovanie do kryptomien nemajú dosť financií.

Riaditeľ Huobi Group Jeff Mei k záverom prieskumu skonštatoval, že rok 2021 prilákal do kryptotrhu množstvo nových ľudí, ktorých zaujali aj nové témy okolo kryptomien ako sú rast popularity decentralizovaného financovania (DeFi) či NFT tokeny.

,,Máme pred sebou však ešte dlhú cestu, kým dôjde k prijatiu kryptomien ako hlavného prúdu. Keď si viac ľudí nájde čas na pochopenie tohto odvetvia a bude viac jasnosti v globálnych predpisoch, môžeme očakávať ďalší nárast účasti,“ skonštatoval.

Budú kryptomeny dôležitou témou volieb?

Viaceré prieskumy z poslednej doby naznačili, že počet Američanov, ktorí držia kryptomeny, sa môže pohybovať už okolo desiatich percent (niektoré prieskumy hovoria aj o vyšších percentách). Jake Chervinsky, známy kryptomenový právnik, ktorý sa nedávno pridal k lobistickej Blockchain association, nedávno apeloval na Američanov držiacich kryptomeny, aby kontaktovali svojich volených zástupcov a dali im najavo, že im na osude decentralizovaných digitálnych aktív záleží. V USA sa v novembri budú konať voľby do Snemovne reprezentantov a amerického senátu a kryptomeny môžu byť ich dôležitou témou.

Ďalšie zaujímavé články

Fidelity Digital Assets: Súčasný cyklus Bitcoinu sa zďaleka neskončil

Bank of America: Solana môže predbehnúť Ethereum a stať sa “VISA kryptomien“

Spustenie Sundaeswap na Cardano sa blíži. Môžu sa však objaviť problémy

Čo bude vplývať na Bitcoin v roku 2022? (Veľký súhrn)

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.