Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prieskum Deloitte: Zbohom, klasické peniaze! Digitálne meny prevezmú moc

Článok

Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Spoločnosť Deloitte v tomto roku uskutočnila štúdiu o blockchaine a o tom, akú úlohu budú kryptomeny hrať vo finančných službách. Účastníci štúdie zahŕňali vedúcich pracovníkov z odvetvia finančných služieb. 

Adopcia naberá na obrátkach

Viac ako tri štvrtiny respondentov z odvetvia finančných služieb sa zhodli na jednom bode – digitálne aktíva v dlhodobom horizonte nahradia tradičné fiat meny. Podľa účastníkov štúdie to tak bude už o päť až desať rokov.

Bitcoin a technológia blockchain boli vyvinuté tak, aby priniesli revolúciu do procesov vo finančnom svete po tom, ako sa náš finančný systém zrútil v roku 2008. Zatiaľ je to skôr ideológia. Napriek tomu si pôsobivých 81 percent respondentov myslelo, že Blockchain sa už stáva mainstreamom v roku 2021. Digitálne aktíva, kryptomeny a blockchain majú potenciál zásadne zmeniť mnohé odvetvia. Môžu sa objaviť nové procesy, nápady alebo dokonca celé nové odvetvia. Preto je až 80 percent účastníkov štúdie presvedčených, že ich odvetvia uvidia úplne nové príležitosti na zisk a príjmy z riešení založených na blockchaine.

Nevyužívať blockchain bude nevýhodou

73 percent respondentov sa domnieva, že ich organizácia stratí kľúčovú konkurenčnú výhodu, ak do svojich podnikových procesov nezačlení technológiu blockchain alebo digitálne aktíva. 80% finančných manažérov tiež súhlasilo s tým, že kryptomeny a/alebo digitálne aktíva budú v ich odvetví hrať nasledujúcich 24 mesiacov dôležitú úlohu. Technológia navyše prináša závan čerstvého vzduchu do mnohých starých procesov zahŕňajúcich platby, pôžičky a investície. Minimálne 80 percent účastníkov, obchodní partneri, dodávatelia a zákazníci už pracujú na obchodných riešeniach, ktoré napríklad používajú technológiu blockchain.

Výzvy a riziká

Vedúci pracovníci boli tiež požiadaní o výzvy, pokiaľ ide o skutočnú implementáciu blockchainu v širšom meradle. Vopred je potrebné vyriešiť nasledujúce problémy:

68 percent považuje bezpečnosť dát a súkromie za najväčšiu výzvu

– 57 percent označuje bariéry špecifické pre dané odvetvie a regulačné pravidlá

– 48 percent v konečnom dôsledku považuje za prekážky geografické faktory, ako napríklad nariadenie EÚ o ochrane údajov alebo zákon USA o patriotoch

Nie „či“ ale „kedy“

Z tohto prieskumu jasne vyplýva, že nie je otázkou, či táto technológia a digitálne meny budú implementované vo finančnom sektore a nahradia aktuálne zastaralé procesy, ale kedy sa tak stane. Respondenti z finančného sektora sa takmer jednohlasne zhodli na prínose a dôležitosti blockchainu a digitálnych mien v budúcnosti. Stále sú tu však aj možné riziká, ktoré bude potrebné eliminovať.

Prečítajte si zaujímavé novinky

Transakčné poplatky na sieti ETH sú obrovské – Ako fungujú a kedy sú najnižšie

Binance má ďalšie problémy – Je vyšetrovaná kvôli možnej manipulácii cien

Stablecoiny sú opäť na nových maximách, s popularitou však rastú aj riziká

Pasívny príjem kryptomien s bonusom až 110 dolárov

Pokiaľ hľadáte možnosti ako pasívne úročiť vaše kryptomeny, jednou z možností je lending, čo funguje na podobnom princípe ako banka. Najväčšou lending spoločnosťou je Celsius, ktorá pravidelne okrem ročných úrokov okolo 10% ponúka aj rôzne promo kódy, z ktorých viete získať odmeny – najčastejšie okolo 50 dolárov zadarmo.

Noví používatelia môžu teraz získať až 110 dolárov zadarmo. Celý postup ako používať túto platformu ako aj návod ako získať bonus nájdete v článku nižšie.

Celsius Wallet – Úročte svoje kryptomeny bez starosti až do 10% ročne (+BONUS 110 USD)

Zdroj: Medium

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.