Sme aj na sociálnych sieťach

Ethereum

PRÍBEH | O tom, ako hra World of Warcraft pomohla vzniku kryptomeny Ethereum

Článok

Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Život občas píše zaujímavé a nečakané príbehy a na jeden taký sa pozrieme. Jedná sa o skutočný príbeh o tom, ako hra World of Warcraft nepriamo prispela ku vzniku kryptomeny Ethereum.

(Ne)šťastná zhoda náhod

Hra World of Warcraft je najobľúbenejším MMO žánrom. Stránka mmo-population.com, uvádza, že v hre je 116 841 822 hráčov, z toho 1 109 997 z nich hrá WoW každý deň. 10 rokov dozadu hral túto hru zakladateľa kryptomeny Ethereum, Vitalik Buterin. Jeho oficiálny blok uvádza:

„Spokojne som hral hru World of Warcraft v rokoch 2007-2010, ale jedného dňa Blizzard odstránil komponent poškodenia z kúzla Siphon Life môjho milovaného warlocka. Veľa som preplakal, no v ten deň som si uvedomil, aké hrôzy môžu centralizované služby priniesť. Krátko po tom som sa rozhodol s touto hrou skončiť.“

Behom nasledujúceho obdobia, namiesto toho, aby do WoW nalial ďalšie nespočetné množstvo hodín a času, položil základy pre víziu, ktorá sa stala jednou z najpopulárnejších kryptomien na planéte. Ethereum je kryptomena, ktorá kompletne zmenila trh a priniesla nové možnosti v podobe smart kontraktov. Nové aplikácie sa vyvíjajú na tejto sieti stále každý deň aj po toľkých rokoch.

Frustrácia, ktorú Buterin zažil, keď Blizzard pozmenil hernú mechaniku, premietol do tvrdej práce. Ďalším prvkom, ktorý sa objavil vďaka kryptomenám je DAO – Decentralizovaná autonómna organizácia, pričom z praktického hľadiska sa jedná o to, že daný projekt je plne v rukách komunity. Vývojári nemôžu urobiť nič, čo by nebolo schválené komunitou prostredníctvom hlasovania. Vďaka tejto schopnosti je možné predísť zmenám, s ktorými by nesúhlasila drvivá väčšina komunity – jednoducho preto, lebo to neprejde cez hlasovanie.

Obrovský ekosystém

Vďaka sieti Ethereum vznikol v oblasti kryptomien obrovský ekosystém plný nespočetného množstva možností. Či už sa tu objavil DeFi sektor, alebo najnovšie NFT a herný sektor, to všetko by nemohlo vzniknúť, keby sa kedysi dávno vývojári World of Warcraft nerozhodli poupraviť hernú mechaniku svojej hry, ktorú kedysi jeden chlapec tak nadšene hrával.

Prečítajte si zaujímavé novinky

Facebook investuje 50 miliónov USD do vlastného virtuálneho sveta – Toto zatiaľ vieme

Štartuje ďalšia vlna NFT mánie? Štatistiky hovoria jasne

Kryptomena SHIBA zaplavila celý trh: Obrovské objemy a rastúca chamtivosť

Pasívny príjem kryptomien s bonusom až 110 dolárov

Pokiaľ hľadáte možnosti ako pasívne úročiť vaše kryptomeny, jednou z možností je lending, čo funguje na podobnom princípe ako banka. Najväčšou lending spoločnosťou je Celsius, ktorá pravidelne okrem ročných úrokov okolo 10% ponúka aj rôzne promo kódy, z ktorých viete získať odmeny – najčastejšie okolo 50 dolárov zadarmo.

Noví používatelia môžu teraz získať až 110 dolárov zadarmo. Celý postup ako používať túto platformu ako aj návod ako získať bonus nájdete v článku nižšie.

Celsius Wallet – Úročte svoje kryptomeny bez starosti až do 10% ročne (+BONUS 110 USD)

Zdroj: About.me

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Kryptomenám sa aktívne venujem od roku 2017. Najviac sa zaujímam o rôzne altcoiny, ktoré majú reálny technický význam. Prinášam vám rôzne návody, tipy, postrehy a rovnako aj dôležité novinky zo sveta kryptomien.Pokiaľ sa vám moja tvorba páči, môžete ju podporiť LTC na nasledovnú adresu: LPdrzvv9yYDMV3tgFyTTJKYcDpRpJ2Kd38 (LTC)

Populárne