Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Prezident Kazachstanu: Sme druhí najväčší ťažiari Bitcoinu, no nevidíme žiadnu finančnú návratnosť

Článok

Kazachastán
Zdroj: Pexels.com

Prezident Kazachstanu Kassym-Jomart Tokayev vyzdvihol dominantnú pozíciu jeho krajiny v ťažbe Bitcoinu, no zároveň naznačil znepokojenie, že Kazachstan napriek tejto výhode nemá z ťažby BTC zatiaľ prakticky žiadny úžitok.

,,Sme druhým najväčším ťažiarom kryptomien na svete a prakticky nevidíme žiadnu finančnú návratnosť,” posťažoval sa prezident Tokayev počas piatkového stretnutia so zástupcami finančného sektora. ,,Kryptomeny sú objektívnym faktorom, ktorý nemožno len tak ignorovať. Je však potrebné jasne vyhodnotiť ich potenciál a to ako ovplyvnia súčasný finančný systém,” upozornil.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Kazašský prezident preto volá po intenzívnej práci na vyváženom regulačnom prostredí. V súčasnosti totiž jeho krajine ťažba nič neprináša a to je neudržateľný trend.

Pred Kazachstanom sú už len USA

Podľa údajov zo štúdie Cambridge University sa v Kazachstane generuje približne 18,10% súčasného hashrate Bitcoinu (celkovej výpočtovej sily použitej na jeho ťažbu). Viac hashrate pochádza len z USA (35,40%), na treťom mieste je Rusko (11,23%). K zvýšeniu podielu kazašskej ťažby BTC prispel zákaz ťažby kryptomien v Číne. Práve neďaleký Kazachstan si totiž následne mnoho čínskych ťažiarov vybralo ako ich nové útočisko.

Polovica ťažiarov zisky nedaní

Problémom pre  Kazachstan je skutočnosť, že údajne až polovica ťažiarov BTC svoju činnosť vôbec nepriznáva – inak povedané nedaní žiadne príjmy. Umožňuje im to aj deravá legislatíva, ktorú sa snažia obchádzať. Práve preto Tokayev volá po prísnejšej regulácii a nových zákonoch.

Pre ťažiarov je však pozitívne, že Tokayev je človek naklonený fintech a podľa všetkého nechce ťažbu BTC zakazovať. Naznačujú to jeho ďalšie slová: ,,Naše finančné inštitúcie musia pochopiť príležitosti a postaviť sa ambicióznym cieľom. Je potrebné nielen kopírovať skúsenosti niekoho iného, ale rozvíjať a propagovať nové formáty služieb, ktoré presahujú hranice Kazachstanu. Štát urobí pre podporu týchto iniciatív maximum.”

Ďalšie zaujímavé články

El Salvador oznámil založenie Bitcoin City – bude malým daňovým rajom

Bitcoin padol od ATH o 18%! – Čo nám hovoria čerstvé on-chain dáta?

Bitcoin má za sebou najvýznamnejšiu aktualizáciu za 4 roky – Taproot posilní najmä súkromie!

Na mojej peňaženke som si našiel neznáme kryptomeny. Čo mám s nimi robiť?

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.