Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Prezident El Salvador Nayib Bukele vyvracia FUD o bitcoinových dlhopisoch a kritizuje USA

Článok

El Salvador
Zdroj: Pexels.com

Prezident El Salvador reagoval na informácie tlačovej agentúry Reuters, ktorú zároveň obvinil, že šíri poplašné správy (FUD) o odložení bitcoinových dlhopisov tejto stredoamerickej krajiny v hodnote 1 miliardy amerických dolárov. Zároveň oznámil, že napokon budú vydané v celkovej hodnote 1,5 miliardy USD.

Prezident 6-miliónového stredoamerického štátu Nayib Bukele označil vo štvrtok správy agentúry Reuters tvrdiace, že El Salvador na neurčito odložil vydanie bitcoinových dlhopisov za šírenie poplašných správ a zároveň poprosil portál BitcoinMagazine, ktorého je vraj fanúšik, aby ich šírenie nepodporoval. ,,Prosím nešírte FUD od Reuters,” napísal na Twitteri svojim zhruba 3,6 miliónom sledovateľnom, v súvislosti s tzv. „volcano bonds“.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Bukele k tejto téme povedal, že meškanie vydania bitcoinových dlhopisov, ktoré boli pôvodne plánované medzi 15. až 20. marcom, je spôsobené predovšetkým legislatívnym omeškaním v Kongrese a že jeho stretnutie so zakladateľom Binance Changpengom Zhaom, ktorý práve prilietal do El Salvador, nemá s touto vecou nič spolčené. ,,Stretnem sa s Changpengom Zhaom a budeme sa rozprávať o rôznych veciach, ale nie o volcano bonds. Jedine, že by chcel nejaké nakúpiť (úsmev),“ dodal Bukele.

https://twitter.com/nayibbukele/status/1506765451967279109

Nayib Bukele v rovnakom tweete tiež uviedol, že bitcoinové dlhopisy budú vydané v spolupráci v burzou Bitfinex. Technický riaditeľ Bitfinex Paolo Ardoino slová prezidenta El Salvador potvrdil a tiež skonštatoval, že meškanie ovplyvnili najmä chýbajúce legislatívne kroky zo strany miestneho Kongresu. V rovnakom zmysle sa vyjadril aj bývalý strategický riaditeľ firmy BlockStream Samson Mow, ktorý skrz Twitter odkázsal, že sa na celej veci sa nič nezmenilo.

https://twitter.com/nayibbukele/status/1507215576623632384

Napriek tomu je zaujímavé, že kým Bukele a Ardoino hovoria o legislatívnych prekážkach, minister financií El Salvador Alejandro Zelaya v utorok vyhlásil, že bitcoinové dlhopisy s odkladajú na druhú polovicu roka (ako pravdepodobný termín zmienil september) najmä z geopolitických dôvodov a nejasnej situácie na trhoch. Zelaya zároveň uviedol, že jeseň obvykle nie je dobrým obdobím na vydanie dlhopisov, čím ešte viac spochybnil ich vydanie v tomto roku.

Bukele skritizoval americkú vládu

Nayib Bukele sa včera okrem Reuters obul aj do americkej vlády a konkrétne do návrhu zákona, ktorý sa snaží minimalizovať americké vystavenie sa finančnému systému El Salvador z  dôvodu, že prijal Bitcoin ako zákonné platidlo. Zákon s názvom „Cryptocurency in El Salvador Act“ v stredu prešiel schvaľovacím výborom a má o ňom hlasovať cely senát USA.

,,Ani v najdivokejších snoch by ma nenapadlo, že sa americká vláda sa bude báť toho, čo tu robíme. Vláda USA nie je za slobodu, to je preukázateľný fakt,” komentoval tento návrh.

Bitcoinové dlhopisy v El Salvador (volcano bonds) majú slúžiť na financovanie väčších bitcoinových rezerv tejto krajiny a tiež na výstavbu projektu Bitcoin City. Rovnako tak sa majú použiť na financovanie rozvoja ťažby Bitcoinu pomocou miestnych geotermálnych zelených zdrojov a na budovanie mestskej infraštruktúry. 1 miliarda dolárov by mala byť použitá na stavebné náklady a 500 miliónov dolárov priamo na kúpu BTC do štátnych rezerv.

Ďalšie zaujímavé články

Rusko ponúka možnosť zaplatiť za ropu a plyn aj Bitcoinom

Cardano posilnilo za týždeň o 30%. Coinbase podporuje staking ADA!

Zabudnime na 4-ročné bitcoinové cykly, naznačuje analytik Willy Woo

Nešťastník omylom predal NFT token v hodnote 1,2 milióna dolárov za menej než jeden cent!

Zdroj: Twitter, cointelegraph.comn

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.