Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Presunulo sa 6 800 BTC. Nepatrili burze Mt.Gox, ale ťažiarovi z F2Pool

Článok

Bitcoin
Zdroj: Pexels.com

Pozornosť kryptomenových analytikov si v vypýtala transakcia 6 800 BTC, ktorá bola podľa prvotných odhadov pripisovaná správcovi konkurznej podstaty burzy Mt. Gox, z ktorej v roku 2014 ukradli hackeri približne 850 000 BTC.

Prvotné informácie o presune 6 800 BTC s bitcoinami, ktoré majú byť v úschove správcu Mt.Gox však neboli pravdivé. Špekulácii o tejto teórii prispelo aj nedávne vyjadrenie bývalého generálneho riaditeľa Mt. Gox Marka Karpalesa, ktorý odhalil plány na redistribúciu bitcoinov v hodnote 6 miliárd dolárov veriteľom. Karpales tiež uviedol, že Mt.Gox má pod kontrolou stále okolo 150 000 BTC, ktoré by mali byť v budúcnosti použité na kompenzáciu pre poškodených klientov burzy z roku 2014.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Transakcia 6 800 BTC, čo bolo v čase jej realizácie v prepočte okolo 319 miliónov dolárov, však s Mt. Gox napokon nesúvisela. Mal to potvrdiť zakladateľ F2pool Chun Wang, ktorý uviedol, že adresa, z ktorej sa transakcia realizovala, bola spojená s prvými ťažiarmi F2Poolu.

Ďalšie zaujímavé články

Terra kúpila bitcoiny za ďalších $139 miliónov. Vlastní už takmer 31k BTC a nekončí!

Veľký krok späť pre kryptomeny v EÚ! Poslanci hlasovali v prospech TFR pasáži novej legislatívy

Rusko ponúka možnosť zaplatiť za ropu a plyn aj Bitcoinom

Zabudnime na 4-ročné bitcoinové cykly, naznačuje analytik Willy Woo

Zdroj:  cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.