Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Prehliadač Opera pridal podporu pre 8 chainov vrátane Bitcoinu, Solana či Polygon

Článok

opera
Zdroj: Pixabay.com

Vývojári populárneho prehliadača Opera dali už dávnejšie najavo, že vidia v sektore kryptomien veľké príležitosti. Najnovšie správy naznačujú, že Opera sa v integrácii kryptomenových riešení dostáva na ďalší level.

Opera je jedným z hlavných internetových prehliadačov a zároveň ide o popredný prehliadač ak ide o priateľský vzťah ku kryptomenám. Potvrdilo to aj včerajšie oznámenie o integrácii podpory pre osem blockchainov v rámci všeobecného cieľa Opera priniesť vyše 380 miliónom mobilných a desktopových používateľov tejto aplikácie prístup k tzv. Web 3.0, teda decentralizovanému internetu budúcnosti.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Proces započal v januári, kedy Opera spustila projekt Crypto Browser, teda riešenie zamerané na Web3 a uľahčenie navigácie naprieč decentralizovanými aplikáciami (DApp), hrami a platformami metaverse. V rámci tejto iniciatívy teraz pridala podporu pre 8 blockchainových systémov  – Bitcoin, Solana, Polygon, StarkEx, Ronin, Celo, Nervos Network a IXO.

Opera v oznámení uviedla, že používatelia jej prehliadača vďaka tomu získajú prístup k ekosystémom PolygonSolana Dapp, ako aj k výhodám “Layer 2 DeFi riešení cez DiversiFi so systémom StarWare.”

,,V konečnom dôsledku je Web 3 na ceste stať sa bežnou webovou technológiou a používatelia nebudú ani musieť vedieť, s čím interagujú. Potrebujú získať len vynikajúcu používateľskú skúsenosť a skutočný zážitok,“ komentoval novinky z dielne Opera výkonný viceprezident pre mobilné zariadenia spoločnosti Jorgen Arnesen.

Opera nie je jediný prehliadač, ktorý vidí v skorom prepojení sa s Web3 veľký potenciál. Podobné plány realizuje aj prehliadač Brave, ktorý v novembri 2021 aktualizoval protokol o možnosť interakcie s blockchainom Solana a jeho DApps.

Ďalšie zaujímavé články

Bitcoin by mal opustiť PoW konsenzus. Zakladateľ Ripple a Greenpeace spustili kampaň s týmto cieľom

Rusko ponúka možnosť zaplatiť za ropu a plyn aj Bitcoinom

Cardano posilnilo za týždeň o 30%. Coinbase podporuje staking ADA!

Zabudnime na 4-ročné bitcoinové cykly, naznačuje analytik Willy Woo

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.