Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Podľa podaní na SEC Ethereum v treťom kvartáli 2021 predčilo Bitcoin

Článok

Ethereum
Zdroj: Pixabay.com

V treťom kvartáli 2021 podľa dát Americkej komisie pre cenné papiere a burzu (SEC) stúpol záujem inštitúcii o Grayscale Ethereum Trust, no klesol interes o Grayscale Bitcoin Trust (GBTC).

Podľa údajov Americkej komisie pre cenné papiere a burzu (SEC) klesol v uplynulom štvrťroku počet bitcoinov viazaných k inštitucionálnym investíciám. Stúpli však ich investície do kryptomeny Ethereum (ETH).

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

SEC tieto údaje zakladá na dátach spoločnosti Grayscale, ktorá umožňuje akreditovaným inštitucionálnym investorom regulovaným spôsobom a pod dohľadom americkej komisie špekulovať  na cenu Bitcoinu a Ethereum skrz produkty Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) Grayscale Etheruem Trust.

Zatiaľ čo v treťom štvrťroku záujem o GBTC u inštitúcii klesol o 2,6%, v prípade Ethereum to bolo naopak – produkt Ethereum Trust vzrástol až o 19% v porovnaní s predošlým kvartálom.

Veľmi inštitucionálni investori vykázali v rámci formulárov s označením 13F, ktoré musia 45 dni od konca štvrťroka podať na SEC, ak ich spravované aktíva presahujú čiastku 100 miliónov dolárov, že majú v produktoch GBTC celkovo 546,8 milióna dolárov, kým v Ethereum Trust 75,6 milióna USD.

Najväčšími investormi do Ethereum Trust boli v treťom kvartáli spoločnosti Tocqueville Asset Management z New York City a Main Management ETF Advisors zo San Francisca. Tieto dve firmy držia 79 398 resp. 78 000 akcii Grayscale Ethereum Trust. Najviac akcii Ethereum Trust má však naďalej firma Ark Invest Cathie Woodovej, ktorá patrí aj medzi najväčších držiteľov akcii GBTC.

Pokiaľ ide o Bitcoin, niektoré firmy od Grayscale Bitcoin Trust úplne odišli a nahradili ho inými investíciami. Príkladom je firma Outlook Wealth Advisors z Texasu, ktorá predala svojich 60 000 akcii GBTC a namiesto toho oznámila, že kúpila 60 000 akcii firmy Bitcoin Services Inc (BTSC), ktorá sa špecializuje na ťažbu a softvérové BTC riešenia.

Ďalšie zaujímavé články

Bitcoin má za sebou najvýznamnejšiu aktualizáciu za 4 roky – Taproot posilní najmä súkromie!

Bitcoinová peňaženka veľryby presunula po 8 rokoch $150 miliónov [CZ] 

35 ročný skladník investoval do Shiba Inu 8 000 dolárov. Stal sa z neho milionár na predčasnom dôchodku

Na mojej peňaženke som si našiel neznáme kryptomeny. Čo mám s nimi robiť?

Zdroj: decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.