Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Počet štátov, ktoré zakázali kryptomeny, sa za tri roky zdvojnásobil

Článok

Ban
Zdroj: Pexels.com

Kryptomeny mnohé krajiny vnímajú ako riziko, a tak nie je prekvapujúce, že počet štátov, ktoré sa s nimi snažia bojovať legislatívnymi krokmi, v priebehu rokov pribúda. Za posledné tri sa viac než zdvojnásobil.

Správa Library od Congress (LOC), výskumnej knižnice amerického Senátu, aktuálne eviduje deväť jurisdikcii, ktoré uplatňujú absolútny zákaz kryptomien42 jurisdikcii, ktoré presadzujú ich implicitný zákaz. Je to nárast oproti 8 a 15 v roku 2018, kedy bola táto správa prvýkrát zverejnená.

Pod absolútnym zákazom možno rozumieť „zákaz akýchkoľvek transakcií alebo držby kryptomien” s tým, že porušenie tohto nariadenia je považované za trestný čin a to v určitej miere aj v prípade fyzických osôb.

Do tejto kategórie patria Egypt, Irak, Katar, Omán, Maroko, Alžírsko, Tunisko, Bangladéš a Čína.

V prípade “implicitného zákazu” sa presadzuje len zákaz kryptomenových búrz a ponúkanie služieb spojených s kryptomenami (napríklad v prípade bánk, ktoré nesmú spolupracovať s takýmito typmi podnikateľských subjektov).

Okrem týchto dvoch najprísnejších opatrení voči digitálnym aktívam ďalších 103 krajín uplatnilo za posledné 3 roky zákony proti praniu špinavých peňazí a financovania terorizmu (AML a CFT), ktoré taktiež ovplyvňujú to, čo sa smie a nesmie robiť s kryptomenami. Tieto zákony však samotné obchodovanie a držbu kryptomien neobmedzujú.

Trend má tendenciu pokračovať

Trend boja proti kryptomenám sa v nasledujúcich rokoch pravdepodobne nespomalí a stále bude horúcou témou. Aktuálne sa veľa diskutuje o postoji ku kryptomenám zo strany významného Ruska, kde ich chce postaviť absolútne mimo zákon Ruská centrálna banka. Otázne je taktiež to, ako napokon dopadne vo finálnej verzii zákon o kryptomenách v druhej najľudnatejšej krajine sveta v Indii.

Pokiaľ ide o USA, zákaz kryptomien v najsilnejšej ekonomike sveta pravdepodobne nehrozí. Rok 2022 však bude v znamení prísnejších regulácii, ktoré sa pravdepodobne budú týkať najmä DeFi a stablecoinov (potenciálne aj NFT?). Táto téma môže byť horúcou aj počas obdobia novembrových volieb do Snemovne reprezentantov a senátu.

Aj v Európe občas silnejú hlasy v prospech boja proti kryptomenám. V roku 2021 azda najviac zarezonovala správa spojená so švédskou agentúrou pre ochranu životného prostredia, ktorá vyzvala k celoplošnému európskemu zákazu ťažby kryptomien fungujúcich na konsenze Proof of Work z dôvodu energetickej náročnosti a environmentálnych nákladov na udržiavanie týchto sieti v prevádzke. Analýza švédskej strany však mala do značnej miery “dezinformačný charakter” a zatiaľ sa nezdá, že by si získala širšiu podporu. Napríklad Nemecko sa javí byť krajinou, ktorá chce skôr čerpať z kryptomien, než proti ním bojovať.

Ďalšie zaujímavé články

Čo bude vplývať na Bitcoin v roku 2022? (Veľký súhrn)

Optimizmus ohľadom Bitcoinu sa nevytráca. Analytici predikujú $200 000, PlanB verí svojmu modelu

Ako sa bude dariť kryptomenám v roku 2022? Arcane Research zverejnila predikciu

Geniálne dieťa s IQ 162 chcelo pod stromček kryptomeny

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.