Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Parachain aukcie Kusama a Polkadot – Prehľad všetkých dôležitých zdrojov, ktoré vám pomôžu

Článok

Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

O parachain aukcie na sieťach Kusama a Polkadot sa zaujíma čoraz viac ľudí, pretože je v tejto oblasti možné s trochou prieskumu a šťastia slušne zarobiť, pretože viaceré projekty (aj tie kvalitné) rozdávajú zadarmo svoje tokeny ako prejav vďačnosti za podporu. Na našom webe sa tejto téme aktívne venujeme, pričom vás plánujeme informovať ešte intenzívnejšie. Dnes sa pozrieme na prehľad zaujímavých a dôležitých informačných zdrojov, ktoré by ste mali sledovať ak sa o parachainy zaujímate.

Dôležité zdroje informácií

V prvom rade je dobré, aby ste sledovali priamo účty samotných projektov a ich vývojárov. Práve tieto účty na Twitteri zverejňujú nové správy ako prvé. Nižšie nájdete odkazy na takéto účty:

Polkadot

Kusama

Web3Fundation

Ďalším už konkrétnym zdrojom zameraným na parachain je twitterový účet Polkadot Parachain News. Tento účet má zároveň aj svojho telegram bota, ktorý je zameraný na parachainy. Nájdete ho TU.

Pokiaľ máte radšej videá, je tu pre vás YouTube kanál PromoTeam Channel, ktorý pravidelne vydáva kvalitné videá s novinkami a tipmi ohľadom parachainov. Nevýhodou však je, že tieto videá vychádzajú niekoľko dni po oznámených novinkách a preto je to vhodné len ako nejaké zhrnutie toho, čo sa udialo. Ak hľadáte čo najčerstvejšie zdroje, musíte sledovať Twitter účty vypísané vyššie v tomto článku.

Pozrite si aj: Význam stakingu a farmingu je väčší, než si myslíte – V bear markete môžu naakumulovať obrovské zisky

Sledujte priamo vašich favoritov

Ak už máte vytipovaných vašich obľúbencov, ktorí sa uchádzajú o slot v parachain aukcii, nie je nič lepšie ako sledovať práve ich Twitter účty. Zdroje vyššie sú vhodné skôr na všeobecné informácie ohľadom parachainov. Ak hľadáte ale najnovšie novinky ohľadom konkrétnych projektov, je dobré sledovať priamo ich účty. Medzi top projekty, ktoré súťažia o sloty, prípadne ich už vyhrali, patria nasledovné:

Acala

Bifrost

Phala

Crust

HydraDX

Darwinia

Existujú však aj ďalší adepti, ktorí sa pokúšajú vyhrať slot, prípadne ho už vyhrali. Nájdete ich na obrázku nižšie.

Cena KSM a aj DOT môže významne rásť

Nižšie môžete vidieť aktuálne štatistiku parachain aukcií, ktorá je k dispozícii práve cez telegram bota spomenutého vyššie. Do aukcií bolo vložených oveľa viac KSM, než sa predpokladalo. Aktuálne je v sieti zamknutých 10% všetkých KSM. Na začiatku aukcií zaznamenala kryptomena KSM svoje ATH voči BTC, čo len podčiarklo dopyt po tejto kryptomene kvôli parachain aukciám.

Predpokladá sa však, že aktuálny záujem a množstvo peňazí v parachainoch je len malý zlomok toho, čo pravdepodobne zažijeme pri Polkadot aukciách, pretože to je prioritou všetkých projektov a tým pádom budú všetky parachain sloty na sieti Polkadot veľmi drahé a cenné. Z toho dôvodu bude pre mnohé projekty problém svojimi vlastnými prostriedkami získať potrebný počet DOT na získanie slotu, a preto budú crowdloany ešte viac potrebné, čo určite zvýši dopyt po samotnej kryptomene DOT.

Pozrite si aj: Záujem o Cardano významne rastie – pribudlo cez 50 000 nových staking adries

Parachain aukcie na sieti Polkadot by mali začať zrejme koncom augusta. Pokiaľ sa chystáte zúčastniť týchto aukcií, nemusí byť na škodu si nakúpiť DOT už vopred. Ak sa totiž zopakuje situácia ako pri KSM, hodnota DOT začiatkom aukcií výrazne porastie. Otázkou však je, kde bude celý trh s kryptomenami o 2 mesiace. S prípadnými „all-in“ nákupmi preto veľmi opatrne.

Phala Network – pravdepodobný víťaz 4. aukcie

Ak sa chcete zúčastniť parachain aukcie na Kusame, môžete prispieť pravdepodobnému víťazovi – Phala Network (Khala). Za odmenu dostanete kryptomeny PHA. Priemerne na 1 KSM (210 USD) dostanete ako odmenu 150 PHA (120 USD). Viac informácií ako aj podrobný návod nájdete v článku nižšie.

Návod ako sa zúčastniť Kusama parachain aukcie – Phala Network a vysoké odmeny ako bonus

Chcete obchodovať, ale netrúfate si? Vyskúšajte trading botov

Pokiaľ si netrúfate obchodovať ručne, prípadne na to nemáte čas, riešením môžu byť automatizovaní trading boti, ktorí obchodujú za vás podľa vašich nastavení. Takíto roboti počas tohto roka zarobili každý mesiac desiatky percent. Viac informácií ako aj podrobný návod a štatistiku nájdete nižšie v článku.

Návod ako používať trading botov – Nastavenie, štatistika ziskov, tipy, recenzie a riziká

Zdroj: Autor

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.