Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Ostrovný štát Tonga by mohol čoskoro urobiť z Bitcoinu zákonné platidlo

Článok

Tonga
Pixabay.com

Bývalý člen kráľovského parlamentu malého ostrovného štátu Tonga Lord Fusitu’a naznačil, že jeho krajina by mohla urobiť z Bitcoinu zákonné platidlo už koncom roka 2022.

Lord Fusitu’a, ktorý aktuálne zastáva pozíciu predsedu globálnej organizácie „parlamentárov proti korupcii“ v 5-bodovom pláne opísal cestu Tonga k prijatiu Bitcoinu.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

V skratke stačí uviesť, že tento plán je veľmi podobný krokom El Salvador, teda prvej krajiny, ktorá spravila z Bitcoinu zákonné platidlo. ,,Je vymodelovaný a je takmer identický so zákonom zo Salvadoru,” priznal Fusitu’a.

Tonga je vzdialený ostrovný štát, ktorý má len okolo 100 000 obyvateľov. Ďalších 126 000 občanov však podľa dát Medzinárodnej organizácie pre migráciu žije v iných krajinách. Napríklad v Austrálii ich je až okolo 18 000.

Veľký prijímateľ remitencii

Aj z tohto dôvodu je Tonga krajinou, ktorá v pomere na počet obyvateľov prijíma najviac remitencii na svete (peniaze mieriace do krajiny od rodinných príslušníkov), pričom tie prichádzajú najmä z Austrálie, Nového Zélandu a Spojených štátov. Medzinárodná finančná korporácia odhaduje, že remitencie tvoria až 30% celkových príjmov miestnych domácnosti.

Rovnako ako v prípade iných rozvojových krajín však platí, že z týchto peňazí si ukroja veľkú časť sprostredkovatelia transakcii typu Western Union. Tento problém podobne ako v El Salvador by aj v Tonga mohol vyriešiť práve Bitcoin.

,,Disponibilný príjem sa zvýši o 30%,” povedal Fusitu’a v podcaste s Petrom McCormackom, keď prišla reč na tému remitencii v spojení s Bitcoinom. Inak povedané ak by Tonga napodobnila salvádorsky bitcoinovy experiment a taktiež podporovala adopciu Lightning Network, peniaze do krajiny by sa mohli pomocou bitcoinu presúvať prakticky bez transakčných poplatkov, vďaka čomu by obyvatelia tejto krajiny výrazne ušetrili.

Otáznikom v prípade Tonga je reálna dostupnosť internetu na ostrove. Podľa dát svetovej banky bola v roku 2017 len na 50%. Tonga však tvrdí, že aktuálne je toto číslo blízko 90%.

Ďalšie zaujímavé články

Bank of America: Solana môže predbehnúť Ethereum a stať sa “VISA kryptomien“

Bitcoin padol o 10%. Mali na to vplyv tieto 2 dôležité fundamenty

Spustenie Sundaeswap na Cardano sa blíži. Môžu sa však objaviť problémy

Čo bude vplývať na Bitcoin v roku 2022? (Veľký súhrn)

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.