Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Ošiaľ okolo kryptomeny Solana posunul kryptofondy do plusových hodnôt

Článok

kryptofondy
Zdroj: Pexels.com

Z čerstvého reportu spoločnosti Coinshares, ktorá pravidelne v pondelok informuje o číslach hospodárenia najznámejších kryptofondov za uplynulý týždeň, vyplýva, že sledované fondy skončili štvrtý týždeň v rade v čiernych číslach.

Ide o potvrdenie pozitívneho obratu trendu, nakoľko v 10 predošlých týždňoch až v 9-prípadoch platilo, že zo zmieňovaných fondov odišlo viac peňazí, než do nich prišlo.

V minulom týždni sa o najväčší prílev kapitálu do sledovaných kryptofondov Grayscale, Coinshares, 3iQ, 21Shares, Purpose, ETC Group a Bitwise postaral Bitcoin s prílivom 58,9 milióna dolárov. Tentokrát to mal na svedomí čoraz populárnejší altcoin Solana (SOL).

Do zmieňovaných fondov prišlo celkovo 57,2 milióna dolárov, pričom samotná Solana sa o to postarala prílivom až 49,4 milióna USD, čo je v jej prípade absolútny rekord. Na druhom mieste skončilo Cardano (+3,5m) a tretí bol kôš viacerých kryptoaktív (+3,2m). V čiernych číslach skončili aj XRP (+3,1m), Polkadot (+1,7m), Bitcoin Cash (+0,6m) a tesným spôsobom aj Bitcoin, ktorý sa červeným číslam vyhol o 200 tisíc dolárov. Zaujímavé je, že v červených číslach skončila dvojka trhu Ethereum s odlivom kapitálu v sume 6,3 milióna dolárov.

Pohyby Fondy

Zdroj: CoinShares

Solana predbehla v poradí Cardano

K Solana sa oplatí doplniť, že vďaka výnimočnému týždňu sa zaradila už na štvrté miesto kryptomien z pohľadu celkového spravovaného kapitálu kryptofondmi. Po Bitcoine, kde predstavuje spravovaná hodnota viac než 37 miliárd dolárov, nasleduje Ethereum (14,9 miliardy) a Binance Coin (437 miliónov USD). Solana na treťom mieste preskočila s 97 miliónmi USD kryptomenu Cardano, u ktorej táto hodnota aktuálne predstavuje 79 miliónov dolárov.

Zdroj: coinshares.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.