Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Opakuje sa situácia z mája 2021? Niektoré altcoiny sú už v 80% strate od svojho maxima

Článok

Problém
Zdroj: Pixabay.com

Posledné týždne panuje na trhu s kryptomenami pochmúrna nálada, pričom pribúda viac a viac negatívnych správ, ktoré ovplyvňujú trh s kryptomenami. Dnes sa pozrieme na faktory, ktoré ovplyvňujú aktuálne prudké prepady cien.

Klesajú všetky trhy

Kryptomeny za posledných 24 hodín klesli o desiatky percent, pričom pád neobišiel ani veľké a kvalitné altcoiny ako Terra (pokles o 26,12 %), alebo Ethereum (pokles o 13,87 %). BTC v čase písania tohto článku útočí na hranicu 35 000 dolárov, pričom druhýkrát za dva týždne klesol pod 40 000 USD. Celková trhová kapitalizácia sa oproti včerajšku znížila o viac ako 15 %. Krvavý kúpeľ je možné vidieť aj v iných kryptomenách v prvej stovke, čo naznačuje, že pokles trhu nemožno pripísať žiadnemu konkrétnemu vývoju niekoľkých mincí alebo tokenov.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Je dôležité podotknúť, že podobný medvedí klesajúci trend prebieha aj na tradičných finančných trhoch. Nasdaq Composite klesol o viac ako 1,2 %, keďže zisky Netflixu klesli o 20 %. Stojí za zmienku, že Nasdaq dosiahol pred dvoma mesiacmi rekordné maximum, no odvtedy klesá, odkedy sa objavili správy o variante Omicron COVID-19. Dow Jones a S&P 500 tiež klesli o viac ako 1 %. Európske trhy tiež klesajú, pričom paneurópsky Stoxx 600 klesol o 1,5 %.

Keďže sa zdá, že slabosť na finančných trhoch je vinníkom dnešného prudkého pádu kryptomien, investori teraz uvažujú o ďalšom cenovom vývoji Bitcoinu a ostatných kryptomien. Podľa Mika Novogratza, kryptomeny už zažili slušný retracement a dostávajú sa do zón, ktoré sú atraktívne na nákup. Aby sa však Bitcoin vzchopil, musí sa akciový trh takisto odraziť. 

Blížime sa k hodnotám z májového prepadu

Zrejme každý si pamätá na prudký prepad kryptomien, ktorý nastavil v máji 2021. V tej dobe BTC stratil len behom dvoch týždňov asi 40% svojej hodnoty, pričom sa prepadol až pod hranicu 30 000 dolárov, ktorá bola v tej dobe kľúčová. Aktuálne sa čoraz viac ľudí začína pozerať na túto hranicu aj dnes, pretože sa očakáva, že táto hranica rozhodne o budúcom vývoji kryptomien.

Treba pripomenúť, že počas skorého leta minulého roka viaceré altcoiny padli o 80 až 90 percent zo svojich maxím, a to len v priebehu pár týždňov. Momentálne sú silnejšie altcoiny v strate okolo 50%, avšak viaceré už sú v strate dokonca 70 až 80%. Pre názornú ukážku, si uvedieme niektoré najznámejšie altcoiny:

Ethereum behom mesiaca stratilo 50% svojej hodnoty

Solana za 2 mesiace klesla o 60%

Terra behom 1 mesiaca klesla o 50%

Polygon je za posledný mesiac v strate 50%

Elrond stratil už 80% svojej hodnoty za posledné 2 mesiace

Z údajov vyššie vyplýva, že viaceré altcoiny sa pomaličky začínajú dostávať do tak nízkych oblastí, kde už začínajú byť zaujímavou investíciou presne tak, ako povedal Mike Novogratz. Odhadnúť dno je však nemožné, preto je najvhodnejšia metóda DCA (postupné dokupovanie).

Prečítajte si zaujímavé novinky

Ako zmierniť stratu portfólia pri aktuálnych prepadoch? Odpoveďou sú trading boti

Čo podľa Google trendov ľudia najviac v oblasti kryptomien vyhľadávajú? Výsledky vás (ne)prekvapia

NÁVOD | Pasívny príjem s úrokom 20% ročne vďaka stablecoinom cez DeFi Anchor Protocol

Pasívny príjem kryptomien s bonusom až 110 dolárov

Pokiaľ hľadáte možnosti ako pasívne úročiť vaše kryptomeny, jednou z možností je lending, čo funguje na podobnom princípe ako banka. Najväčšou lending spoločnosťou je Celsius, ktorá pravidelne okrem ročných úrokov okolo 10% ponúka aj rôzne promo kódy, z ktorých viete získať odmeny – najčastejšie okolo 50 dolárov zadarmo.

Noví používatelia môžu teraz získať až 110 dolárov zadarmo. Celý postup ako používať túto platformu ako aj návod ako získať bonus nájdete v článku nižšie.

Celsius Wallet – Úročte svoje kryptomeny bez starosti až do 10% ročne (+BONUS 110 USD)

Zdroj: Zycrypto

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.