Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Olympijské hry: Čína spustila digitálny Yuan, americký senátor vyjadril veľké obavy

Článok

Čína
Pixabay.com

O tom, že Čína vyvíja svoj vlastný digitálny Yuan vieme už dlho. Posledné mesiace prebiehalo viacero testov, pričom Čína sa netajila, že jej cieľom je spustiť tento projekt počas Olympijských hier.

Spustenie digitálneho Yuanuň

Čína na zimných olympijských hrách v Pekingu v roku 2022 odštartovala medzinárodný test pre digitálnu menu svojej centrálnej banky (CBDC). Testy digitálneho Yuanu, ktoré na domácom trhu prebiehajú od roku 2019, boli vo štvrtok predstavené športovcom a zahraničným návštevníkom ako spôsob platby za tovar v olympijskej dedine popri platbách kartou Visa a hotovosti. Čína dúfa, že podporí prítomnosť digitálneho Yuanu v celej krajine zimnými olympijskými hrami ako platformou na prezentáciu zvyšku sveta.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Tento ostrý test nasleduje po nedávno oznámenom zozname 164 národných blockchainových subjektov v Číne, ktoré sa majú pripojiť k domácim maloobchodným testom CBDC, ktoré preskúmajú realizovateľnosť jej produktu v širokom spektre priemyselných odvetví. V komunistickom štáte sú kryptomeny zakázané, ale Čína stojí silne za technológiu blockchainu, aj keď v oveľa súkromnejšej, centralizovanejšej a cenzurovanej podobe.

Americký senátor vyjadril obavy

V liste, ktorý senátor napísal ministerke financií Janet Yellenové a ministrovi zahraničných vecí Antonymu Blinkenovi v stredu, senátor Toomey požiadal politikov, aby dôkladne preskúmali zavedenie CBDC v Pekingu počas hier a poskytli svojej kancelárii brífing do 7. marca. Tiež vyslovil viaceré obavy z hľadiska transparentnosti a cenzúry.

Toomey podľa listu požaduje informácie o zavádzaní CBDC vrátane jeho distribúcie, používateľskej skúsenosti a základného zdrojového kódu, aby mohol určiť postranné motívy, funkcie cenzúry alebo bezpečnostné chyby. Senátor tiež hľadá odpovede týkajúce sa rozsahu, v akom nečínski vládni predstavitelia, vrátane USA, okrem iných žiadostí vykonávali transakcie v digitálnom Yuane. Povedal tiež, že čínsky zásah proti kryptomenám predstavuje pre USA príležitosť stať sa predchodcom krypto inovácií. Tie majú byť založené na slobode jednotlivca a iných amerických a demokratických princípoch. Toomey, ktorý je členom Výboru amerického Senátu pre bankovníctvo, bývanie a mestské záležitosti, už dlho obhajuje reguláciu kryptomien s myšlienkou neškodiť. Dávnejšie tiež požiadal SEC, aby nebránila inováciám, keďže USA pokračujú v prieskume, ako najlepšie pristupovať k fintech inováciám.

Prečítajte si zaujímavé novinky

Ako zmierniť stratu portfólia pri aktuálnych prepadoch? Odpoveďou sú trading boti

Šialenstvo alebo super investícia? Najlacnejšie NFT populárnej kolekcie BAYC už pod 100 ETH nekúpite!

NÁVOD | Pasívny príjem s úrokom 20% ročne vďaka stablecoinom cez DeFi Anchor Protocol

Chcete obchodovať, ale netrúfate si? Vyskúšajte trading botov

Pokiaľ si netrúfate obchodovať ručne, prípadne na to nemáte čas, riešením môžu byť automatizovaní trading boti. Tí obchodujú za vás podľa vašich nastavení. Takíto roboti počas tohto roka zarobili každý mesiac desiatky percent. Viac informácií ako aj podrobný návod a štatistiku nájdete nižšie v článku.

Návod ako používať trading botov – Nastavenie, štatistika ziskov, tipy, recenzie a riziká

Zdroj: Blockwork

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.