Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Nový starosta New Yorku si myslí, že je dobrý čas na kúpu Bitcoinu

Článok

New York City
Zdroj: Pexels.com

Nový starosta mesta New York potvrdil v rozhovore pre CNBC, že je veľkým fanúšikom Bitcoinu. V čase, kedy bitcoinová komunita musí prehrýzť jeho ďalšie cenové oslabenie totiž naznačil, že môže ísť o ideálny čas na ďalšiu investíciu.

Eric Adams, ktorý vyhral koncom minulého roka v New Yorku primátorské voľby a popri Francisovi Suarezovi z Miami sa stal druhým veľkým “bitcoinerom” na čele veľkej americkej metropoly, hovoril o téme kryptomien vo štvrtkovom vysielaní relácie Squawk Box na CNBC.

Eric Adams počas nej potvrdil, že jeho prvé tri výplaty v pozícii starostu New Yorku príjme v Bitcoine a dodrží tak slovo, ktoré dal hneď po úspešných voľbách. Svoj pozitívny vzťah k Bitcoinu naznačil už pred nimi, keďže vo svojej kampani sľuboval, že z New Yorku spraví hlavné mesto kryptomien.

,,Niekedy je najlepší čas na nákup práve v čase, keď ide cena dole, takže keď sa potom vráti hore, dosiahnete dobrý zisk,” reagoval nový starosta New York na aktuálne oslabenie ceny BTC. ,,Prvé tri výplaty dostanem v Bitcoine. Ešte som nedostal môj prvý šek,” doplnil.

Pokiaľ ide o plány Adamsa s kryptomenami následne dodal: ,,Musíme použiť technológiu blockchainu, technológiu Bitcoinu a všetky ostatne formy tejto technológie. Chceme, aby New York bol jej centrom.”

Eric Adams chce, aby sa New York pod jeho velením zameral okrem kryptomien aj na kybernetickú bezpečnosť, elektromobilitu, samoriadiace auta či drony. Jednoducho povedané chce, aby sa z metropoly USA stalo epicentrum technologickej revolúcie.

Pokiaľ ide o zmieňované platy v BTC, Adams by mal za kalendárny rok zarobiť ako starosta New Yorku 288 750 dolárov, čo predstavuje zhruba 21 562 dolárov mesačne, respektíve 0,52 BTC pri súčasnej cene BTC. Za prvé tri mesiace v úrade by si tak mohol prísť na približne 1,5 BTC.

Ďalšie zaujímavé články

Bitcoin padol o 10%. Mali na to vplyv tieto 2 dôležité fundamenty

Čo bude vplývať na Bitcoin v roku 2022? (Veľký súhrn)

Optimizmus ohľadom Bitcoinu sa nevytráca. Analytici predikujú $200 000, PlanB verí svojmu modelu

Ako sa bude dariť kryptomenám v roku 2022? Arcane Research zverejnila predikciu

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.