Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

NFT umožňujú pranie špinavých peňazí, varuje Ministerstvo financií USA

Článok

NFT
Zdroj: Pixabay.com

Americké ministerstvo financií sa domnieva, že obrovský boom okolo NFTs (nezameniteľných tokenov) môže byť potenciálne poháňaný aj snahou o pranie špinavých peňazí.

Ministerstvo financi USA (US Treasury) zverejnilo štúdiu, v ktorej tvrdí, že trh s umením s vysokou hodnotou, môže byť potenciálne zneužívaný na vykonávanie nezákonných operácii prania špinavých peňazí alebo dokonca financovania terorizmu.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Práca s názvom ,,Štúdia uľahčenia prania špinavých peňazí a financovania terorizmu prostredníctvom obchodu s umeleckými dielami’’ naznačila, že rastúce využívanie umenia ako investície alebo finančného aktíva by mohlo spôsobiť, že obchody s umením s vysokou hodnotou by boli náchylne na pranie špinavých peňazí:

,,Vznikajúci online trh s umením môže predstavovať nové riziká v závislosti od štruktúry a stimulov určitej činnosti v tomto sektore (čiže nákup NFT, digitálnych jednotiek) na základnom blockchaine, ktorý môže predstavovať vlastníctvo digitálneho umeleckého diela.”

Ministerstvo tiež upozorňuje, že pri NFT určuje cenu kupujúci a predávajúci, nie trh, čo môže snahu o pranie špinavých peňazí uľahčovať. Tiež uvádza, že NFT tokeny sa môžu predávať peer-to-peer, čo obchádza potrebu sprostredkovateľa alebo zaznamenania transakcie cez ledger. Ministerstvo financií tiež dodalo:

,,Navyše tradiční účastníci odvetvia ako sú aukčne domy alebo galérie nemusia mať technické znalosti o technológii distribuovanej účtovnej knihy, ktorá je potrebná na efektívnu identifikáciu a overenie zákazníkov v tomto priestore.”

Ďalšie zaujímavé články

Ktorá PoS kryptomena spotrebuje najmenej energie na jednu transakciu?

Veľký hack vo svete kryptomien! Hacker sa postaral o škodu 320 miliónov dolárov

SEPA platby sa vracajú na burzu Binance. Využite pri registrácii náš výhodný link

Čo bude vplývať na Bitcoin v roku 2022? (Veľký súhrn)

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.