Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Najdôležitejšia udalosť kryptomeny Elrond – Oznámili termín spustenia Maiar DEX

Článok

Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Je to tu. Fanúšikovia kryptomeny Elrond sa po mesiacoch čakania konečne dočkali. CEO tejto kryptomeny totiž len pred malou chvíľou oznámil termín spustenia decentralizovanej zmenárne a srdca celého ekosystému – Maiar DEX.

Mesiace čakania

Podľa prvotných plánov sme mali mať decentralizovanú zmenáreň Maiar už počas tohto leta. Vývoj sa však pozdržal a testovanie zabralo viac času, než sa predpokladalo. CEO kryptomeny Elrond však na svojom Twitteri konečne oznámil dlho očakávané spustenie Maiar DEX – štart príde už v novembri.

Tomuto spustenie predchádzala súťaž s názvom Battle of Yields, kde bola výhra vo výške 100 000 dolárov. Jednalo sa o poslednú ostrú fázu testovania pred samotným spustením. Rozdelená bola na 3 kategórie – battle of yields, bezpečnosť, prínos komunity.

Cieľom celej súťaže bolo vykonať záťažové testy celého systému, nájsť prípadne chyby v kódoch alebo bugy, ktoré by mohli v budúcnosti hackeri využiť a ukradnúť prostriedky. Poslednou kategóriou bol prínos komunity v podobne rôzneho obsahu – užitočné nástroje, grafy, štatistiky a podobne.

Poletí Elrond „na mesiac“?

Elrond Network je verejný blockchain, ktorý sa snaží vyriešiť problém „blockchain trillema“ (škálovateľnosť, bezpečnosť a decentralizácia) a popri tom sa svojom inflačným modelom čo najviac priblížiť Bitcoinu, čím sa zas od kryptomien ako sú Polkadot či Ethereum pomerne zásadne odlišuje. Vývojári Elrondu sa dokonca netaja tým, že práve táto kryptomena sa má stať „novým digitálnym zlatom a hlavným nástrojom moderného decentralizovaného finančného ekosystému“.

Práve Maiar DEX má byť nosným prvkom celého ekosystému a v podstate všetko sa bude ďalej stavať na tejto platforme. Mnohí analytici porovnávajú kryptomenu Solana práve s Elrondom ako rovnocennými súpermi samotného kráľa smart chainov – Ethereum. Z tejto trojice z pohľadu potencionálneho zhodnotenia vedie práve Elrond, ktorého kryptomena EGLD má momentálne pomerne nízku trhovú kapitalizáciu.

Len pre zaujímavosť, nižšie môžete vidieť, akú cenu by mala kryptomeny EGLD, pokiaľ by výškou trhovej kapitalizácie dorovnala SOL.

Cena EGLD sa v čase písania článku pohybuje okolo úrovne 270 USD, pričom aktuálne ATH je tesne nad hranicou 300 dolárov. Spustenie Maiar DEX má so sebou priniesť v krátkom slede aj trh s NFT, čo by pri aktuálnom trende mohlo ešte viac potlačiť jeho cenu nahor a dosiahnuť tak mnohými očakávanú magickú hranicu 1000 dolárov.

Prečítajte si zaujímavé novinky

McLaren spustí NFT zbierku z prostredia Formula 1 – Vyhrajte VIP výlet na preteky F1!

Bitcoin Fear & Greed Index sa blíži k rekordným hodnotám – Čas predať?

CEO Polkadot: Prispejte k vývoju našej siete a získajte podiel z 800 miliónov USD

Chcete obchodovať, ale netrúfate si? Vyskúšajte trading botov

Pokiaľ si netrúfate obchodovať ručne, prípadne na to nemáte čas, riešením môžu byť automatizovaní trading boti, ktorí obchodujú za vás podľa vašich nastavení. Takíto roboti počas tohto roka zarobili každý mesiac desiatky percent. Viac informácií ako aj podrobný návod a štatistiku nájdete nižšie v článku.

Návod ako používať trading botov – Nastavenie, štatistika ziskov, tipy, recenzie a riziká

Zdroj: Elrond

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.