Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Môže za pád Bitcoinu americký Infrastructure Bill? Pravdepodobne nie

Článok

Zákon
Pixabay.com

Bitcoin (BTC) pokračuje v oslabovaní. V čase písania tohto článku sa obchoduje na úrovni 56 000 USD, čo je jeho najnižšia od 10. októbra. Bitcoin zároveň delí od historických maxím, ktoré dosiahol len pred 9 dňami, až 13 tisíc dolárov.

Niektorí analytici pripisujú súčasný prepad ceny BTC americkému Zákonu o infraštruktúre, ktorý v pondelok spečatil svojim podpisom prezident USA Joe Biden. Tento zákon obsahuje pre americký kryptomenový priemysel niekoľko problémových bodov, ktoré by potenciálne mohli ohroziť podnikanie s digitálnymi aktívami v USA.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

K Zákonu o infraštruktúre je však nutné dodať, že do platnosti sa dostane až 1. januára 2024, čo poskytuje kryptolobistom relatívne dlhý čas na zmiernenie jeho dopadov. Ako sme už vás informovali v našich predošlých článkoch, iniciatívy vedúce k oprave problémových bodov tohto zákona podniklo už viacero amerických politikov cez Cynthiu Lummisovú, Rona Wydena, Darrena Sota či Teda Cruza.

Iniciatívy Lummisovej, Wydena a Cruza nie sú dokonalé

LummisováWydenom najprv v pondelok v senáte predstavili zákon, ktorý pripomína dodatok, ktorý sa snažili ešte v auguste pretlačiť priamo do Zákona o infraštruktúre. Rešpektovaný blockchain právnik Jake Chervinsky ich snahu ocenil pochvalou a poďakoval im za to, čo robia v prospech kryptomien v USA. Upozornil však, že ich návrh rieši problém len čiastočne (len zužuje rozsah problémových nariadení) a bolo by lepšie, keby sa to urobilo “kompletne správne”.

Následne s vlastným návrhom prišiel Ted Cruz z Texasu, ktorý v ňom kompletne ruší vyplývajúce daňové ustanovenia. Chervinsky však zhodnotil, že takáto forma návrhu nemá žiadnu šancu na úspech. ,,Cruz predložil návrh, ktorým sa daňové ustanovenia úplne zrušia. To je super, že? Žiaľ nie. Bez ohľadu na to, ako sa nám tento návrh páči, politická realita je taká, že Kongres ho neschváli a prezident nepodpíše.”

Chervinsky týmto spôsobom nepriamo naznačil, že návrh Cruza je mimo realitu, respektíve, že z jeho strany mohlo ísť skôr o populisticky krok, aby sa zapáčil voličom.

Najnovšia iniciatíva so šancou na úspech?

Tým sa však dostávame k najnovšej iniciatíve, ktorá opäť mieri do Snemovne reprezentantov. V nej vo štvrtok zástupcovia Snemovne reprezentantov Patrick McHenry Tim Ryan s podporou ďalších zákonodarcov z radov demokratov aj republikánov predstavili zákon “Keep Innovation in America Act”, ktorý rovnako tak mení problémovú definíciu makléra, ktorá sa týka kryptosektora a upravuje aj niekoľko ďalších bodov, ktoré súvisia priamo či nepriamo s digitálnymi aktívami.

Chervinsky má dojem, že ich návrh je ten pravý, ktorý by si mal získať pozornosť a silnú politickú lobby. Podľa jeho názoru totiž správne odlišuje to, kto je maklér (burzy, zmenárne) a kto nepriamy účastník kryptotrhu ako sú developeri, ťažiari a podobne.  ,,Mám nádej, že návrh McGenryho a Ryana má šancu prejsť kongresom, hoci to bude ťažké,”’ skonštatoval.

Kontaktujte svojich zástupcov v senáte, odkazuje Hoskinson

Vo všeobecnosti kryptosektor aktivitu zmieňovaných politikov vníma pozitívne. Hlavná tvár kryptomeny Cardano Charles Hoskinson vo svojom poslednom komunitnom videu vyjadril veľkú nádej, že iniciatívy kryptofriendly zákonodarcov budú úspešné a ich pozmeňujúce návrhy spojené s Infrastructure Bill budú napokon schválené. Nakoľko sa tieto návrhy riešenia v Snemovni reprezentantov, kde sedia priamo voličmi vybraní ľudia, vyzval voličov, aby kontaktovali svojich zástupcov v Senáte a dali im najavo, že im na týchto pozmeňujúcich návrhoch skutočne záleží.

Vplyv na cenu?

Pokles ceny Bitcoinu rozhodne nemožno pripisovať len Zákonu o infraštruktúre. Jeho možné dopady na kryptosektor sa začnú prejavovať – ak nedôjde k jeho zmenám – pravdepodobne až neskoršie, ak bude naozaj hroziť, že vývojári, ťažiari či validátori (u PoS blocckhainov) budú musieť svoje podnikanie presunúť z USA inam. Do roku 2024 je však ešte dosť času, aby sa veci zmenili. Kryptolobby sa pravdepodobne ešte len vo veľkom začína, pretože kryptomeny sa môžu stať aj horúcou témou politických kampaní.

Ďalšie zaujímavé články

Bitcoin má za sebou najvýznamnejšiu aktualizáciu za 4 roky – Taproot posilní najmä súkromie!

Bitcoinová peňaženka veľryby presunula po 8 rokoch $150 miliónov

Na mojej peňaženke som si našiel neznáme kryptomeny. Čo mám s nimi robiť?

Zdroje: Twitter, cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.