Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Veľryba počas pádu ceny kúpila bitcoiny za takmer $100 miliónov! Došlo aj k odlivom BTC z búrz

Článok

Veľryby
zdroj: Pexels.com

Cena Bitcoinu oslabila v utorok o vyše 11%, keď svoje dno korekcie našla až na úrovni približne 58 500 dolárov.  Podľa dát portálu Coinglass došlo počas nej k likvidácii longových pozícii v hodnote až 875 miliónov dolárov.

Hoci cena Bitcoinu oslabila a na trhu panuje výraznejší strach, niektoré dáta hrajú v prospech Bitcoinu a pokračovania prebiehajúceho bullrunu.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Pozitívom je, že korekcia BTC neviedla k výraznejšiemu presunu bitcoinov na burzy, čo by mohlo znamenať rast paniky a prípravu na ďalšie predaje. Investori sa zachovali presne naopak, keďže v konečnej bilancii za predošlých 24 hodín odišli z búrz BTC v hodnote až 732 miliónov dolárov.

Počet bitcoinov na burzách tak naďalej výrazne klesá a opäť sa dostal na nové ročné minimá. Sledovanie tohto trendu je podstatné, pretože veľké prílivy BTC na burzy by mohli znamenať prípravu na mohutné predaje. Niečo také sa dialo v máji 2021 v období, kedy po panike, ktorú spôsobila Čína zákazom ťažby kryptomien, cena BTC klesla zo 64 000 USD až k 30 000 USD.

https://twitter.com/BitcoinMagazine/status/1460801662575128579

Pozitívne možno vnímať aj indikátor Bitcoin Fear and Greed indexu, ktorý je aktuálne na 52 bodoch zo 100. Trh sa tak podľa neho dostal z fázy “extrémnej chamtivosti“ do neutrálneho stavu, ktorý naznačuje, že ďalší potenciálny rast ceny BTC by mohol byť “zdravší”. Tento indikátor dlhodobo veľmi úspešne identifikuje obdobia, kedy je vhodný čas na kúpu BTC (keď je na trhu veľký strach) a tiež obdobia kedy visí vo vzduchu korekcia (obdobie veľkej chamtivosti). Ani tentokrát sa nemýlil.

Zaujímavá je tiež informácia o navýšení bilancie tretej najväčšej neburzovoej bitcoinovej adresy  (adresa, u ktorej sa zatiaľ nepodarilo identifikovať jej držiteľa), ktorá v utorok 16. novembra zvýšila svoju bilanciu o 207 BTC a následne ráno 17. novembra o ďalších 1 647 BTC (cca 98,5 miliónov USD v danom čase). V priebehu novembra naakumulovala dokopy zatiaľ 2 282 BTC a celkovo ich vlastní už 110 175.

Na pohyboch tejto veľryby sú zaujímavé najmä tieto transakcie:
– 9. novembra sa zbavila 1500 BTC, keď stál BTC 67 500 USD
– 13. novembra kúpila 1 123 BTC, keď stál BTC 64 190 BTC
– 16. novembra kúpila 207 BTC, keď stál BTC 62 053 USD
– 17. novembra kúpila 1 647 BTC, keď sátl BTC 59 800 USD

Uvedené dáta vyzerajú v tomto okamihu pre Bitcoin priaznivo, no samozrejme nič negarantujú. Správanie veľrýb a pohyby na burzách v tomto okami však nenaznačujú (v porovnaní s ich správaním v histórii), že by malo ísť o ukončenie býčieho cyklu.

Zdroje: cointelegraph.com, Twitter, Glassnode, bitinfocharts.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.