Sme aj na sociálnych sieťach

Ethereum

Študent si robil selfie fotky. Predal ich ako NFTčka za vyše 1 milión dolárov

Článok

úsmev
Zdroj: Pixabay.com

V spojitosti s fenoménom NFT sa objavilo už niekoľko fascinujúcich príbehov o rýchlom zbohatnutí šikovných tvorcov tzv. nezameniteľných tokenov. Patri medzi nich aj Sultan Gustav Al Ghozali.

Reč je o 22-ročnom indonézskom študentovi, ktorý strávil predošlých 5 rokov (2017-2021) fotením seba samého na selfie kameru. Zväčša pritom sedel alebo stál, pričom jeho cieľom bolo zdokumentovať obdobie jeho života počas vysokoškolského štúdia. Ku každej fotografii zároveň doplnil stručný popis, ktorý jej dosal akúsi “väčšiu hodnotu”.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Tieto fotografie, ktorých bolo zhruba 1000, následne skonvertoval do NFT a začal ich od decembra 2021 ponúkať cez najväčšie online trhovisko nezameniteľných tokenov OpenSea. Každému obrázku stanovil základnú cenu 3 USD (v ETH), čo naznačuje, že sprvoti neočakával zo strany investorov veľký záujem. Realita však bola iná.

Potenciálnych kupcov ešte predtým požiaril: ,,Môžete s nimi robiť čokoľvek, vymieňať ich a podobne, ale prosím nezneužívajte ich, inak by bola moja rodina zo mňa veľmi sklamaná. Verím vám chlapci, prosím postarajte sa o moje fotky.”

Kolekcia Ghozaliho následne “vybuchla”. Pomohla tomu propagácia jeho NFTs cez prominentné kryptomenové NFT účty na Twitteri, ktoré sa sústredia na propagáciu a marketing okolo nich.

Jeden z Ghozaliho NFT sa napríklad predal 14. januára za 0,347 ETH, čo bola v tom čase hodnota cca 806 dolárov. Najdrahšie NFT sa predalo až za 0,9 ETH, teda približne 3000 dolárov. Ako informuje portál Cointelegraph, kompletná zbierka následne dosiahla celkový objem obchodov 317 ETH, čo zodpovedá sume viac ako 1 milión dolárov. Túto čiastku potvrdzuje aj to, že mladý umelec na základe tohto príjmu skrz OpenSea uskutočnil aj svoju prvú daňovú platbu. Upozornil na to aj na Twitteri.

Záujem o NFT opäť výrazne rastie

Okolo NFT je aktuálne ďalší veľký ošiaľ. Vyhľadávanie tohto pojmu aktuálne vytvára podľa Google Trends nové rekordy a Cointelegraph dopĺňa, že v prvých desiatich dňoch roku 2022 tvorili objemy obchodovania NFT až 11,9 miliardy dolárov. Len pre ilustráciu za celý tretí kvartál 2021 boli na úrovni 10.7 miliardy USD.

Ďalšie zaujímavé články

Čaká kryptomenu Cardano (ADA) najlepší a zároveň aj najhorší deň?

Hashrate Bitcoinu je na ATH. Kedy ale hrozí “kapitulácia” ťažiarov?

Bank of America: Solana môže predbehnúť Ethereum a stať sa “VISA kryptomien“

Čo bude vplývať na Bitcoin v roku 2022? (Veľký súhrn)

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.