Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Miera používania platobných kariet VISA na platby kryptomenami výrazne stúpla

Článok

VISA
Zdroj: Pexels.com

Spoločnosť VISA počas štvrtkového oznamovania výsledkov za prvý fiškálny kvartál 2022 oznámila, že jej zákazníci v ňom uskutočnili pomocou kryptomien platby vo výške 2,5 miliardy dolárov. Je to viac ako 70% objemu všetkych kryptomenových transakcií počas celého fiškálneho roka 2021.

Tento výrazný nárast používania kariet VISA na platby kryptomenami naznačuje zvýšené prijatie platieb digitálnymi aktívami a to napriek ich súčasnej vysokej cenovej volatilite.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

,,Pre nás to signalizuje, že spotrebitelia vidia užitočnosť v tom, že majú kartu VISA prepojenú s ich účtom na kryptomenovej platforme,” uviedol počas oznamovania hospodárskych výsledkov finančný riaditeľ Visa Vasant Prabhu, ktorý doplnil, že ich spoločnosť umožňuje zákazníkom okamžitú a bezproblémovú schopnosť spravovať nákupy skrz kryptomeny.

Platobné karty VISA umožňujú používať kryptomeny ako platidlo kdekoľvek, kde sú akceptované samotné karty VISA a to bez toho, aby museli tieto kryptomeny akceptovať samotní predajcovia. VISA totiž zabezpečí ich zámenu do fiatovej meny, ktorú prijíma predajca. Ten inými slovami ani nevie, že platba prebehla pomocou kryptomien.

,,Ľudia používajú svoje krypto-prepojené karty na míňanie rôznymi spôsobmi – od maloobchodného tovaru a služieb cez reštaurácie až po cestovanie. Čoraz častejšie sa s nimi zaobchádza ako so všeobecným účtom,” doplnil Prabhu.

VISA zopakovala, že vidí v kryptomenách veľký potenciál a bude pokračovať vo svojej vízii sprístupňovať ich čoraz väčšiemu počtu zákazníkom. Potvrdila to aj v decembri, kedy oznámila spustenie krypotmenových konzultačných služieb pre jej klientov s cieľom, aby zapojila do systému prijímateľov platieb kryptomenami viac veľkých finančných inštitúcii.

V priebehu posledného kvartálu sa tiež navýšil počet jej krypto-partnerov, ktorý narástol z počtu 54 na 65. Patria medzi nich aj firmy ako Coinase, Circle či BlockFi.

Ďalšie zaujímavé články

Trezor odstráni kontroverzný verifikačný protokol. Akceptoval kritiku kryptomenovej komunity

„Skrachovaní bitcoineri” sa “zamestnávajú” v McDonald’s. Slávny reťazec im odpovedal

SEPA platby sa vracajú na burzu Binance. Využite pri registrácii náš výhodný link

Čo bude vplývať na Bitcoin v roku 2022? (Veľký súhrn)

Zdroj:  decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.