Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Ako výhra v lotérii. Malý ťažiar Bitcoinu vyťažil BTC za vyše $250 000

Článok

lotéria
Zdroj: Pexels.com

Vyťažiť nejaké bitcoiny pri “domácej ťažbe” je v súčasnosti už veľmi nepravdepodobné, no nie nereálne. Potvrdzuje to príbeh malého ťažiara, ktorému sa podarilo vyťažiť blok s 6.25 BTC, čo je pri aktuálnej cene BTC viac než 250 000 dolárov.

Na tento zaujímavý príbeh upozornil portál Cointelegraph, ktorý uviedol, že šťastný ťažiar vyťažil bitcoinový blok so skromným hashrate s kapacitou 126 TH/s.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

O tejto neobvyklej udalosti informoval Dr. Con Kolivas, bitcoinový softvérový inžinier a admin solo.ckpool.org, ktorý ťažiarovi pogratuloval cez Twitter. Podľa jeho tweetu tento miner disponoval v danom čase hashrate, ktorý predstavoval zhruba len 0,000072% celkvého hashrate bitcoinovej siete s kapacitou 175 000 000 TH/s (resp. 175 EH/s).

Expert na ťažbu Bitcoinu Hass McCook pre Cointelegraph zhodnotil, že o podobnom úspechu malého ťažiara ešte nepočul a že ide o niečo, čo je rozhodne veľmi zriedkavé. ,,Obyčajne keď máte 0,000072% hashrate, vaša šanca (na vyťaženie bolokov) je 1 k 1 400 000.”

Následne však doplnil: ,,Všetko vo svete bitcoinu je o pravdepodobnosti, dokonca aj vyrovnanie transakcií. Čím viac potvrdení budete mať u svojej transakcie, tým je menšia šanca, že bude zvrátená.”*

*Poznámka: Aj z tohto dôvodu sa odporúča v prípade veľkých onchain transakcií počkať aspoň na pár konfirmácii, hoci v súčasnosti už aj zvrátenie jednej konfirmácie je extrémne nepravdepodobné pozn.red.

Stačil mu jeden stroj?

Podľa Hassa McCrooka je možné, že tento anonymný ťažiar vyťažil BTC len využitím jedného jediného stroja. ,,Antimner S19 je stroj s rýchlosťou 110TH/s, takže mohol ho teoreticky vyťažiť len s jedným zariadením. Pravdepodobne to však bolo 5 alebo 6 jednotiek Antimner S9. Tak či onak veľmi pravdepodobne to bol domáci ťažiar.

Aj tento prípad ukazuje, že šanca na vyťaženie bloku existuje vždy, no je extrémne malá. ,,Obvykle sú to väčší ťažiari, ktorí štatisticky disponujú väčšou pravdepodobnosťou, no neexistuje dôvod, prečo by jeden (blok) nedokázal vyťažiť aj ten najmanší.”

Ďalšie zaujímavé články

Bitcoin padol o 10%. Mali na to vplyv tieto 2 dôležité fundamenty

Spustenie Sundaeswap na Cardano sa blíži. Môžu sa však objaviť problémy

Čo bude vplývať na Bitcoin v roku 2022? (Veľký súhrn)

Ako sa bude dariť kryptomenám v roku 2022? Arcane Research zverejnila predikciu

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.