Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Lummisová a Wyden predstavili zákon, ktorý môže pomôcť kryptomenám – Má šancu?

Článok

Bitcoin
Zdroj: Pexels.com

Americký prezident Joe Biden svojim podpisom definitívne spečatil platnosť 2700-stranového Zákona o infraštruktúre (Infrastructure Bill), v rámci ktorého by mali USA vyzbierať z daní do štátneho rozpočtu vyše 1,2 bilióna dolárov. Tento zákon obsahuje pre kryptomeny niekoľko problémových formulácii.

Republikánska senátorka za štát Wyoming Cynthia Lummisová, ktorá je dlhodobou kritičkou americkej menovej politiky a demokratický senátor z Oregonu Ron Wyden, ktorý bojuje za ochranu súkromia bežných Američanov, z vyššie uvedeného dôvodu spojili sily, aby sa pokúsili presadiť legislatívu, ktorá problémové body pre kryptomeny v Infrastructure Bill vyrieši.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Spoločný návrh zákona Lummisovej a Wydena by mal revidovať problémovú  definíciu pojmu maklér v odseku, ktorý sa týka digitálnych aktív tak, aby z neho vylúčil ťažiarov PoW kryptomien typu Bitcoin, validátorov PoS, stakerov, tvorcov krypto peňaženiek či vývojárov blockchainových softvérových riešení. Inak povedané aby sa Infrastructure Bill týchto subjektov netýkal, pretože zo samotnej náplne ich činnosti ho nemajú ako dodržiavať (aj keby chceli). Zákon totiž v súčasnom znení vyžaduje od všetkých “maklérov”, aby podávali na IRS (Daňový úrad) informácie o svojich zákazníkoch (KYC). Ťažiari Bitcoinu či vývojári sa však k takýmto údajom logicky nedokážu dostať.

,,Musíme podporovať inovácie a nie ich potláčať, ak si chceme udržať pozíciu globálneho finančného lídra,” uviedla Lummisová. ,,Digitálne aktíva sú tu, aby zostali v našom finančnom systéme a rozhodnutia, ktoré teraz urobíme budú mať dopad ďaleko do budúcnosti. Sme hrdí, na to, že môžeme predstaviť tento návrh zákona, ktorý zastupuje obe strany, aby sme zabezpečili, že náš daňový systém bude odrážať realitu digitálnych aktív a technológie distribuovanej účtovnej knihy (ledgeru).”

Wyden následne doplnil: ,,Náš návrh zákona objasňuje, že nové požiadavky na podávanie správ sa nevzťahujú na jednotlivcov, ktorí vyvíjajú technológiu blokového reťazca a peňaženiek. To ochráni americkú inováciu a zároveň zabezpečí, aby tí, ktorí nakupujú a predávajú kryptomeny, platili dane.”

Zákon má šancu na schválenie

Úsilie Lummisovej a Wydena podľa predbežných komentárov nemusí byť márne a existuje šanca, že ich zákon naozaj prejde. Tento  predpoklad je postavený na fakte, že zákon je prakticky kópiou dodatku, ktorý chceli Lummisová a spol. priamo zakomponovať do Zákona o infraštruktúre, keď sa o ňom rokovalo v Senáte. Dodatok sa tam takmer dostal, mal širokú politickú podporu (vrátane Ministerstva financií), no napokon celé úsilie zmaril senátor Richard Shelby, ktorý naschval hlasoval proti, pretože nezískal politickú podporu pre svoj vlastný návrh týkajúci sa navýšenia rozpočtu pre armádu.

Ďalšie zaujímavé články

Bitcoin má za sebou najvýznamnejšiu aktualizáciu za 4 roky – Taproot posilní najmä súkromie!

Bitcoinová peňaženka veľryby presunula po 8 rokoch $150 miliónov [CZ] 

35 ročný skladník investoval do Shiba Inu 8 000 dolárov. Stal sa z neho milionár na predčasnom dôchodku

Na mojej peňaženke som si našiel neznáme kryptomeny. Čo mám s nimi robiť?

Zdroj: decrypt.co, lummis.senate.gov,

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.