Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Lending platforma BlockFi zaplatí v USA pokutu 100 miliónov dolárov

Článok

peniaze
Zdroj: Unsplash.com

Americká komisia pre cenné papiere a burzu (SEC) uzavrela mimosúdnu dohodu s poskytovateľom kryptomenových pôžičiek firmou BlockFi. Tá v rámci nej zaplatí SEC pokutu 50 miliónov dolárov a klientom v USA prestane ponúkať produkty požičiavania s vysokým výnosom. Ako prvý o tom informoval Bloomberg, pričom z jeho informácii vyplýva, že toto vyrovnanie by sa pravdepodobne nemalo dotknúť už otvorených účtov.

BlockFi okrem 50 miliónov dolárov, ktoré zaplatí SEC, má uhradiť ďalších 50 miliónov USD aj iným regulátorom. Platforma bola vraj vyšetrovaná pre ponúkanie neschválených investičných produktov štátoch New Jersey, Texas, Kentucky, Alabama a Vermont. Niektoré americké štáty taktiež vydali nariadenie pre zastavenie činnosti BlockFi v rámci ich jurisdikcii.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Prvé informácie o vyšetrovaní BlockFi sa objavili v novembri 2021 a súviseli s produktom pôžičiek, ktorý ponúkal až 9,5% výnosy. V rovnakom období sa začalo špekulovať, že SEC vníma podnikateľskú činnosť BlockFi ako potenciálne ponúkanie neregistrovaných cenných papierov.

Hovorca platformy na otázky Bloombergu odpovedal stroho: ,,Viedli sme regulátormi produktívny dialóg na federálnej aj štátnej úrovni. Nekomentujeme klebety z trhu. Môžeme potvrdiť, že aktíva klientov sú chránené.”

Lending platformy ako je BlockFi či Celsius sa dostali pod zvýšenú pozornosť SEC od momentu, ako na čelo tohto regulátora zasadol Gary Gensler. Ten viackrát naznačil, že z jeho pohľadu je možné mnoho existujúcich altcoinov považovať za neregistrované cenné papiere. V tomto kontexte sa dokonca začalo nedávno špekulovať aj o kryptomene Ethereum, ktorá bola predtým aj touto komisiou označovaná ako komodita.

Ďalšie zaujímavé články

Táto „celebritná“ dvojica hackla kryptomenovú burzu Bitfinex! Hrozí jej 20-ročné väzenie

Wells Fargo: Kryptomeny sa čoskoro môžu dostať do fázy „nezastaviteľnej adopcie“

SEPA platby sa vracajú na burzu Binance. Využite pri registrácii náš výhodný link

Zdroj: coindesk.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.