Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Legislatívny boj v USA: Stávajú sa kryptomeny dôležitou politickou témou?

Článok

senát USA
Zdroj: Pexels.com

Rozsiahly americký Zákon o infraštruktúre (Infrastructure Bill), ktorý v pondelok 15. novembra podpísal prezident Joe Biden, obsahuje pre kryptomeny niekoľko problémových formulácii. Celý rad amerických zákonodarcov sa však jeho možný negatívny dopad na americký kryptotrh snaží zvrátiť.

Po tom ako republikánska senátorka Cynthia Lummisová a jej kolega z radov demokratov Ron Wyden predložili svoj spoločný návrh zákona, ktorý v Infrastructure Bill pozmeňuje problémovú definíciu “makléra”, čo sme detailnejšie rozpísali v tomto článku, začali bojovať v prospech kryptomien aj ich ďalší kolegovia.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Desiati kongresmani sa zhodli na potrebe revízii

Až desať členov Kongresu na čele s poslancom Darrenom Sottom vyzvalo v stredu 17. novembra na revízie definície pojmu makléra a možné negatívne dopady pre kryptotrh vyplývajúce z novely dodatku paragrafu s označením 6050l. Ten totiž vyžaduje aby firmy a jednotlivci, ktorí dostávajú buď fyzickú hotovosť alebo bankový prevod presahujúci 10 000 USD vyplnili formulár 8300 a nahlásili Daňovému úradu (IRS) osobné údaje odosielateľa, ako je meno, adresa a číslo poistenia. Po novom sa to týka aj všetkých digitálnych aktív.

Podobne ako v prípade definície maklera aj v prípade dodatku v paragrafe 6050l platí, že účastníci kryptotrhu od ťažiarov Bitcoinu, validátorov PoS, softvérových vývojárov či tvorcov peňaženiek nemajú tieto nariadenia ako splniť. To ich stavia do zlej situácie, pretože tým automaticky porušujú zákon.

Americkí kongresmani Darren Soto, Ro Khanna, Stacey E. Plaskatt, Eric Swalwell, Tim Ryan, Susan Wild, Marc Veasy, Jake Auchincloss, Al Lawson a Charlie Crist preto uverejnili otvorený list, v ktorom žiadajú o aktualizáciu zákona v časti 6045© daňového zákonníka, ktorý je súčasťou Zákona o infraštruktúre, ktorý by mal formulácie upraviť tak, aby sa netýkali zmieňovaných subjektov.

,,Zjednotili sme sa, aby sme zabezpečili väčšiu jednoznačnosť týkajúcu za zdaňovania kryptomien a spolupracujeme s IRS na kľúčovej reforme. Spoločne pokračujeme v podpore inovácii a ochrane zákazníkov,“ informoval kongresman Darren Soto na Twitteri, kde k svojmu príspevku priložil scan otvoreného listu s podpismi zmieňovaných kongresmanov.

Ted Cruz prišiel s vlastným návrhom

Skutočnosť, že kryptomeny majú v radoch politikov čoraz silnejšie slovo naznačuje aj iniciatíva senátora Teda Cruza zo štátu Texas. Ten totiž prišiel s vlastným pozmeňujúcim návrhom, ktorý viacmennej rieši rovnaký problém ako návrh zákona, ktorý pred pár dňami predstavili Lummisová s Wydenom a taktiež približne to isté, čo sa snažia presadiť kongresmani na čele s Darrenom Sotom v rámci ich zmieňovaného otvoreného listu.

Lobby v prospech kryptomien graduje

Z týcht iniciatív je zrejmé, že téma kryptomien a ochrany kryptomenových investorov sa stáva témou hlavného prúdu a môže rozhodovať aj o preferenčných hlasoch amerických politikov. Lummisová, Wyden, Cruz či Soto si to zjavne uvedomujú a tak ich kryptoagenda naberá na obrátkach. Niet sa však čomu diviť, keďže podľa viacerých prieskumov už približne každý desiaty Američan vlastní nejaké kryptomeny.

Ďalšie zaujímavé články

Bitcoin má za sebou najvýznamnejšiu aktualizáciu za 4 roky – Taproot posilní najmä súkromie!

Bitcoinová peňaženka veľryby presunula po 8 rokoch $150 miliónov

Na mojej peňaženke som si našiel neznáme kryptomeny. Čo mám s nimi robiť?

Zdroj: cointelegraph.com, decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.