Sme aj na sociálnych sieťach

Cardano

Kryptomeny Solana, Cardano a DOT sa dočkali európskych ETP. Budú ľahšie dostupné inštitúciam

Článok

start
Zdroj: Pixabay.com

Spoločnosť WisdomTree, ktorá sa opakovane snaží o schválenie Bitcoin ETF v Spojených štátoch amerických, nezaháľa ani na európskych trhoch, kde tento týždeň oznámila spustenie troch nových ETP na altcoiny.

Americký poskytovateľ ETF fondov WisdomTree pokračuje v rozširovaní svojich kryptomenových produktov Európe spustením troch nových ETP na kryptomeny Solana (SOL), Cardano (ADA) a Polkadot (DOT). Oznámila to v utorok s tým, že pôjde o „fyzicky kryté“ ETPs s označeniami SOLW, ADAW a DOTW.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Tieto tri investičné produkty boli už medzitým kótované na európskych digitálnych burzách Xetra od Deutsche Boerse, švajčiarskej burze SIX a tiež na švajčiarskej burze cenných papierov. Zároveň sa očakáva, že na celoeurópskej burze Euronext budú dostupné koncom týždňa.

ETP sú navrhnuté tak, aby priniesli európskym investorom možnosť získať expozíciu voči cene Solana, CardanoPolkadot prostredníctvom regulovaných búrz a bez toho, aby museli investori tieto kryptomeny držať na vlastných privátnych peňaženkách. Vydavateľ tohto ETP však musí reálne tieto kryptomeny vlastniť ako podkladové aktívum. Dostupné sú pre klientov z Rakúska, Belgicka, Dánska, Fínska, Francúzska, Nemecka, Talianska, Írska, Luxemburska, Holandska, Nórska, Poľska, Španielska, Švédska a Švajčiarska.

Spoločnosť WisdomTree však neskladá zbrane ani v súvislosti s Bitcoin ETF v USA. Po novembrovom zamietnutí jej žiadosti mierne prehodnotili stratégiu a novú žiadosť podali na SEC v spolupráci s bankovým gigantom U.S. Bank, ktorý v novom podaní figuruje v pozícii správcu BTC trustu (custodiana). Napriek tomu je budúcnosť tejto žiadosti veľmi otázna, nakoľko SEC zatiaľ žiadne spotové Bitcoin ETF nepovolila.

Ďalšie zaujímavé články

Rusko ponúka možnosť zaplatiť za ropu a plyn aj Bitcoinom

Cardano posilnilo za týždeň o 30%. Coinbase podporuje staking ADA!

Zabudnime na 4-ročné bitcoinové cykly, naznačuje analytik Willy Woo

Nešťastník omylom predal NFT token v hodnote 1,2 milióna dolárov za menej než jeden cent!

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.