Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Kryptofondy pokračujú v pomalej akumulácii. Ethereum oslavuje prerušenie hrozivej série

Článok

Ethereum Bitcoin
Pixabay.com

Z čerstvého reportu spoločnosti Coinshares vyplýva, že inštitucionálni investori pokračujú v opatrnom tempe investícii do kryptomien.

Spoločnosť Coinshares vždy v úvode týždňa informuje, ako sa darilo najväčším kryptomenovým fondom. Patria medzi ne jej dva fondy CoinShares XBTCoinshares Physical, ale aj fondy 3iQ, 21Shares, Purpose, ProShares a ETC Group.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Za uplynulý pracovný týždeň v konečnej bilancii naprúdilo do týchto fondov 75,3 miliónov dolárov, čím sa ich bilancia (AUM) navýšila na celkových 54,43 miliardy USD. Išlo o štvrtý týždeň v rade, kedy tieto fondy skončili v kladných číslach (investori do nich vložili viac peňazí, než vybrali). Predtým sme boli svedkami piatich týždňov v rade, počas ktorých dochádzalo z týchto fondov k odlivom v celkovej hodnote prevyšujúcej 530 miliónov USD.

Bitcoin tradične prvý, Ethereum prerušilo negatívnu sériu

Pokiaľ ide o samotné kryptomeny, najväčší záujem bol tradične o Bitcoin, do ktorého naprúdilo ďalších 25,1 miliónov USD. Pozitívne správy však prichádzajú v súvislosti s Ethereum, do ktorého investori vložili minulý týždeň 20,9 miliónov dolárov. Optimistické je to najmä z dôvodu, že dvojka na trhu tým prerušila sériu 9 týždňov v rade, kedy investori z ETH fondov pravidelne vyberali viac, než do nich investovali.

Na treťom mieste skončil kôš rôznych digitálnych aktív, ktorí je určený pre diverzifikáciu kryptomenového portfólia, s prílevom kapitálu v hodnote 18,7 miliónov USD. Nasledovali v menších objemoch Solana, Ripple, Cardano a Polkadot. Zaujímavé pritom je, že po dlhšej dobe žiadna zo sledovaných kryptomien neskončila v záporných číslach.

Ďalšie zaujímavé články

Férová cena Bitcoinu je $38 000, no pôjde aj na $150 000, tvrdí najväčšia banka na svete

Táto „celebritná“ dvojica hackla kryptomenovú burzu Bitfinex! Hrozí jej 20-ročné väzenie

Wells Fargo: Kryptomeny sa čoskoro môžu dostať do fázy „nezastaviteľnej adopcie“

SEPA platby sa vracajú na burzu Binance. Využite pri registrácii náš výhodný link

Zdroj: medium.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.