Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Kryptofondy ožívajú – druhý týždeň v rade skončili v plusových hodnotách

Článok

Ethereum Bitcoin
Pixabay.com

Najväčšie kryptomenové fondy majú za sebou druhý týždeň v rade, v ktorom skončili v plusový  číslach, čo naznačuje pozitívnu zmenu trendu po sérii piatich týždňov výrazných “výplachov”.

Spoločnosť Coinshares vždy v pondelok podvečer zverejňuje výsledky najsledovanejších kryptomenových fondov za predošlý pracovný týždeň. Rovnako ako v predošlých prípadoch informovala o tom, ako sa darilo jej dvom fondom CoinShares XBT a CoinShares Physical a tiež o výsledkoch Grayscale, 3iQ, 21Shares, Purpose, ProShares a ETC Group.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Z najnovších čísel vyplýva, že v predošlom pracovnom týždni skončili tieto fondy v miernom pluse (prílive kapitálu) o čiastke 18,9 miliónov dolárov.

Najväčší záujem bol o diverzifikačné portfólio

Najväčší záujem bol o kôš rôznych investičných aktív, ktorý umožňuje inštitucionálnym investorom diverzifikovať kryptomenové portfólio. V sledovanom období doňho naprúdilo 32,1 milióna dolárov, čím sa jeho celková spravovaná hodnota priblížila 4 miliardám USD.

Na druhom mieste skončil Bitcoin s prílivom kapitálu v čiastke 22,1 miliónov USD. V pluse, hoci veľmi miernom, skončil aj Litecoin XRP.

Naopak v červených číslach bolo opäť Ethereum, ktorého celková spravovaná hodnota v týchto fondoch klesla o 26,8 miliónov USD. Odlivy boli zaznamenané aj u Polkadot (-$5,3m), Solana (-$2,3m), Binance Coin (-$2,4m) a Cardano (-$0,4m).

Zmena trendu?

Hoci predošlý týždeň skončil len vo veľmi miernom pluse, skutočnosť, že druhy týždeň v rade boli inštitucionálni investori ochotní vložiť do kryptomien viac kapitálu, než z neho vybrať (samozrejme len v rámci týchto fondov), vlieva do ďalších dní mierny optimizmus. Nutné je totiž pripomenúť, že predošlých 5 záporných týždňov znamenalo odliv kapitálu vyše 530 miliónov USD, čo boli najhoršie výsledky v percentuálnom pomere k spravovanej hodnote týmito fondami od medvedieho trhu v roku 2018.

Ďalšie zaujímavé články

Trezor odstráni kontroverzný verifikačný protokol. Akceptoval kritiku kryptomenovej komunity

„Skrachovaní bitcoineri” sa “zamestnávajú” v McDonald’s. Slávny reťazec im odpovedal

SEPA platby sa vracajú na burzu Binance. Využite pri registrácii náš výhodný link

Čo bude vplývať na Bitcoin v roku 2022? (Veľký súhrn)

Zdroj: medium.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.