Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (18.4.): Veľký krok Cardano, Bitcoin za milión či totožnosť Satoshiho Nakamota

Článok

Správy dňa
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch v takomto prehľadnom usporiadaní.

McAfee: Je nemožné, aby Bitcoin nestál milión dolárov

Jedna z najkontroverznejších “kryptocelebrít” John McAfee tvrdí, že je matematicky nemožné, aby cena Bitcoinu bola do konca roka 2020 nižšia, než je milión dolárov. Vysvetľuje to zvláštnymi argumentmi. Celú teóriu McAfeeho sme zhrnuli v tomto článku.

McAfee: Je nemožné, aby Bitcoin v roku 2020 nestál milión dolárov

Známy trejder: Altcoiny sú stále vo fáze akumulácie

Posledných pár mesiacov sa špekuluje o tom, či už začala altcoinová sezóna, teda obdobie, počas ktorého sa darí altcoinom v pare s Bitcoinom. Je pravda, že tieto náznaky tu v úvode roka 2019 naozaj boli, no posledný rýchly výstrel ceny Bitcoinu nahor, akoby tento trend zastavil. Známy trejder tvrdí, že altcoinová sezóna ešte nezačala sme vo fáze akumulácie. Viac sa dozviete v tomto našom článku.

Známy trejder: Altcoiny sú stále vo fáze akumulácie

Významný krok pre Cardano (ADA): Shelley je tu!

Generálny riaditeľ spoločnosti IOHK, ktorá stojí za vývojom kryptomeny Cardano (ADA), Charles Hoskinson, oznámil v utorok veľkú novinku – Cardano (ADA) naplnilo významný cieľ stanovený vo svojej roadmape. Viac sa dozviete v tomto našom článku.

Významný krok pre Cardano (ADA): Shelley môže priniesť revolúciu v decentralizácii

McAfee tvrdí, že vie, kto je Satoshi Nakamoto

Johna McAfeeho je po “prestávke” opäť plný internet. Najnovšie tvrdí, že vie kto je Satoshi Nakamoto a zároveň jeho totožnosť postupne odhalí – buď tak, že ho k tomu prinúti, alebo to spraví on sám. Viac sa dozviete v tomto našom článku.

McAfee tvrdí, že vie, kto je Satoshi Nakamoto. Bude o ňom prezrádzať viac, až kým sa sám neodhalí

Rýchle správy

BOLTLABS & XRP & Zcash: Spoločnosti Ripple a Electric Coin Company, ktoré stoja za kryptomenami XRP resp. Zcash investovali do startupu BoltLabs, ktorého cieľom je pre umožniť realizáciu instantných, rýchlych a privátnych platieb kryptomenami. Bolt Labs na svojom blogu vysvetľuje, že cieľom platformy je vytvoriť škálovateľné, rýchle a súkromné platobné siete, ktore budú konkurovať tradičným platobným sieťam ako je napríklad VISA. Bolt Labs verí, že aj vďaka nemu bude možné uskutočňovať ľahšie každodenné platby a nákupy pomocou Bitcoinu, Ethereum či ZCash.

JAPONSKO: Japonský finančný regulátor FSA chce zaviesť nové pravidlá týkajúce sa cold wallets, teda zabezpečenia kryptomien v offline režime. Tento spôsob úschovy kryptomien je síce bezpečnejší pred útokmi zvonku (hackermi), no môže predstavovať nebezpečenstvo v prípade vnútornej krádeže. FSA preto navrhuje, aby existovali spoločné nariadenia, ktoré by mali burzy a kryptoplatformy rešpektovať v tejto oblasti a riadiť sa nimi.

COINBASE: Najväčšia americká kryptozmenáreň Coinbase rozširuje svoju burzu Coinbase Pro do ďalších krajín v Latinskej Amerike a juhovýchodnej Ázii. Coinbase Pro je odteraz dostupne v Argentíne, Mexiku, Peru, Kolumbii, Čile, Indii, Hongkongu, Južnej Kórei, Indonézii, Filipínach a na Novom Zélande.

BINANCE: Burza Binance zriadila v rámci svojho programu “The Blockchain Charity Foundation” fond, do ktorého môžu záujemcovia odosielať kryptomeny, ktore budú použité na rekonštrukciu kostola Notre Dame v Paríži, ktorý v utorok zachvátil mohutný požiar.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne