Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (9.10.): Bitcoiny nakúpila ďalšia firma, S2F model je nesprávny či problémy LN

Článok

Bitcoin dážď
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú turbulentné obdobie, no vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ.

Firma Jacka Dorseyho nakúpila bitcoiny za 50 miliónov dolárov

Miliardár Paul Tudor, následne firma Microstrategy, a teraz aj Square, na čele ktorej stojí známy fanúšik Bitcoinu a zakladateľ Twitteru Jack Dorsey. To sú minimálne traja významní hráči, ktorí tento rok potvrdili, že nakúpili bitcoiny v hodnote miliónov dolárov. Najnovšia správa prichádza od tretieho menovaného Jacka Dorseyho, ktorý oznámil, ž jeho firma Square, ktorá stojí za populárnou aplikáciou CashApp, investovala do bitcoinu 50 miliónov dolárov. Téme sme sa viac venovali tu.

Stock-to-Flow model čelí kritike zo strany spoločnosti BytTree

Stock-to-FLow model Bitcoinu (S2F) patrí v kryptomenovom sektore medzi najpopulárnejšie. Doposiaľ totiž veľmi presne predpovedal cenové pohyby Bitcoinu. Výskumný tím spoločnosti BytTree však zverejnil správu, v ktorej tento model kritizuje a zdôrazňuje, že mu je prikladaný až príliš veľký význam.  Podľa S2F modelu Bitcoinu by mala jeho cena stúpnuť do konca roka 2021 na zhruba 100 000 dolárov. BytTree však upozorňuje, že na model, ktorého autorom je populárny trader PlanB, by sme sa v žiadnom prípade nemali spoliehať. Podrobnejšie sme sa téme venovali tu.

Palihapitiya vlastní bitcoiny, aby mohol pokojne spávať

Chamath Palihapitiya, ktorý patrí medzi najvýznamnejších investorov v oblasti rizikových investícii, neraz potvrdil, že je aj veľkým fanúšikom Bitcoinu. Už v roku 2012 vlastnil spolu s partnermi zhruba 5 percent všetkých bitcoinov v obehu, čo bolo v tom čase okolo 300 000 BTC. Čo s nimi od toho času spravil zatiaľ nie je známe, nakoľko to nikdy neprezradil a nie je teda jasné ani to, či sú tieto bitcoiny v súčasnosti jeho osobným majetkom, alebo tvoria podiel v jeho rozsiahlom rizikovom fonde Social Capital (alebo sa značnej časti z nich medzitým zbavil). V rozhovore pre CNBC však opäť potvrdil, že má v Bitcoin naďalej veľkú dôveru. Viac sa dozviete tu.

V Lightning Network bola objavená bezpečnostná chyba

Prevádzkovatelia uzlov Lightning Network, ktorý používajú LND verzie 0.10 a nižšie, by si mali čím skôr upgradovať softvér na verziu 0.11 alebo vyššiu. Upozornil na to 9. októbra vývojár Conner Fromknecht, ktorý je šéfom kryptografického inžinierstva v Lightning Labs. ,,Aj keď nemáme dôvod domnievať sa, že tieto chyby boli zneužité, vyzývame komunitu, aby čo najskôr prešla na verziu 0.11.0 alebo vyššiu,” upozornil. Pokiaľ ide o chybu, neboli zatiaľ zverejnené všetky podrobnosti. Kompletná správa by mala byť k dispozícii až 20. októbra. Portál Cointelegraph upozornil, že to nie je prvýkrát, čo bola v Lightning network zistená chyba v zabezpečení. V súčasnosti sa na vývoji tejto technológie, ktorá má vyriešiť skrz druhú vrstvu problémy pomalých a nákladných bitcoinových transakcií, podieľajú najmä firmy Lightning Labs, Blockstream a ACINQ. (cointelegraph.com)

Burza Binance predbehla v ozbjemoch Houbi a OKEx

Portál CryptoCompare, ktorý sa špecializuje na analýzu kryptomenových búrz, informoval, že burza Binance sa stala podľa septembrových čísiel najväčšou burzou s derivátmi, keď sa v tomto mesiaci sa na nej zobchodovalo 164,8 miliardy dolárov. Na druhom a treťom mieste skončili jej najväčší konkurenti Huobi s objemom 156,3 miliardy USD a OKEX s objemom 155,7 miliardy dolárov. Ak chcete vedieť viac, otvorte si tento článok.

Ak sa vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku. 

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne