Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Burza Binance predbehla v objemoch Huobi a OKEx

Článok

binance
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Portál CryptoCompare, ktorý sa špecializuje na analýzu kryptomenových búrz, informoval, že burza Binance sa stala podľa septembrových čísiel najväčšou burzou s derivátmi, keď sa v tomto mesiaci sa na nej zobchodovalo 164,8 miliardy dolárov.

Na druhom a treťom mieste skončili jej najväčší konkurenti Huobi s objemom 156,3 miliardy USD a OKEX s objemom 155,7 miliardy dolárov. Na štvrtom mieste sa umiestnil BitMEX, ktorý realizoval obchody v objeme 56,4 miliardy USD. Dáta taktiež naznačujú, že výrazný poklesol objemov BitMEX začal ešte pred tým, ako boli jeho čelní predstavitelia obžalovaní Americkou komisiou pre komoditné futures (CFTC) z toho, že ignorovali nariadenia a umožňovali pranie špinavých peňazí na tejto platforme.

Hoci sa Binance môže tešiť z prvého miesta, celkové objemy burzy rovnako ako u Huobi a OKEx medzimesačne klesli. Trom najväčším burzám sa objemy obchodov prepadli v porovnaní s augustom o 17,5% na 634,9 miliardy USD. Jedinou derivátovou burzou, ktorá zaznamenala v septembri nárast, bol podľa Cointelegraph FTX s rastom o 12%.

Správa CryptoCompare však upozornila, že 3. septembra boli zaznamenané rekordné denné objemy na burzách s derivátmi, keď sa na nich zobchodovalo až 27,6 miliardy USD. Predchádzajúce maximum padlo 27. júna tohto roku ($27,1 miliardy).

Zaujímavé je, že kým v septembri objemy na kryptoburzách klesli, pokiaľ ide o inštitucionálne opcie na regulovanej platforme CME, tie sa zvýšili medzimesačne o takmer 80%. Pokiaľ ide o futures kontrakty na CME, tie zostali relatívne stabilné. V porovnaní s augustom išlo o pokles jedného percenta.

Zdroj: cointelegraph.com

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne