Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Palihapitiya vlastní bitcoiny, aby mohol pokojne spávať

Článok

Chamath Palihapitiya o Bitcoine
Chamath Palihapitiya o Bitcoine

Chamath Palihapitiya, ktorý patrí medzi najvýznamnejších investorov v oblasti rizikových investícii, neraz potvrdil, že je aj veľkým fanúšikom Bitcoinu. Už v roku 2012 vlastnil spolu s partnermi zhruba 5 percent všetkých bitcoinov v obehu, čo bolo v tom čase okolo 300 000 BTC. Čo s nimi od toho času spravil zatiaľ nie je známe, nakoľko to nikdy neprezradil a nie je teda jasné ani to, či sú tieto bitcoiny v súčasnosti jeho osobným majetkom, alebo tvoria podiel v jeho rozsiahlom rizikovom fonde Social Capital (alebo sa značnej časti z nich medzitým zbavil).

V rozhovore pre CNBC však opäť potvrdil, že má v Bitcoin naďalej veľkú dôveru. ,,Myslím si, že bitcoin je ako poistka, ktorú používam na to, aby som mohol v noci pokojne späť v prípade, že by centrálne banky a svetové vlády stupili na nejakú nášľapnú mínu.”

Palihapitiya, ktorý patril medzi prvých ľudí pracujúcich pre zakladateľa Facebooku Marka Zuckerberga, má svoj podiel aj na tom, že z Anthonyho Pompliana vyrástol jeden najväčších propagátorov bitcoinu. Bol to totiž práve on, kto mu Bitcoin predstavil v čase, kedy obaja pracovali pre Facebook. Zhodli sa vtedy na tom, že svetová ekonomika sa rúti do bodu, kedy bude čeliť extrémnej deflácii alebo inflácii, čo zdôrazní potrebu mať bitcoiny.

Chamath Palihapitiya v rozhovore pre CNBC hovoril chvíľu aj o DeFi sektore, no priznal, že ho nezaujíma. Keď sa ho novinárka Laura Shin spýtala na DeFi naposledy, jeho odpoveď znela viac než jednoznačne: ,,Ja ani neviem, čo to je…”

Zdroj: cryptoslate.com

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne