Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Firma Jacka Dorseyho nakúpila bitcoiny za 50 miliónov dolárov

Článok

jack-dorsey-bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Miliardár Paul Tudor, následne firma Microstrategy, a teraz aj Square, na čele ktorej stojí známy fanúšik Bitcoinu a zakladateľ Twitteru Jack Dorsey. To sú minimálne traja významní hráči, ktorí tento rok potvrdili, že nakúpili bitcoiny v hodnote miliónov dolárov.

Najnovšia správa prichádza od tretieho menovaného Jacka Dorseyho, ktorý oznámil, ž jeho firma Square, ktorá stojí za populárnou aplikáciou CashApp, investovala do bitcoinu 50 miliónov dolárov, za ktoré si zaobstarala presne 4 709 BTC.

,,Spoločnosť Square verí, že kryptomeny sú nástrojom pre posilnenie ekonomiky a poskytujú svetu spôsob, akým sa môže zúčastniť na globálnom menovom systéme, ktorý je v súlade s hodnotami našej spoločnosti,” uviedol Dorsey na Twitteri.

Tlačová správa následne uviedla, že táto investícia predstavuje približne 1% aktív spoločnosti Square ku koncu druhého kvartálu 2020.

Pre zaujímavosť spoločnosť Microstrategy, na čele ktorej stojí Michael Saylor tento rok naakumulovala podstatne viac bitcoinov – išlo doposiaľ až o 38 250 BTC. Celková kapitalizácia firmy je pritom “len” 1,5 miliardy dolárov, čo je výrazne menej než Square. Podčiarkuje to, že Michael Saylor, ktorý ešte v roku 2013 avizoval skorý koniec bitcoinu, sa postupnosťou rokov stal veľkým bitcoinovým maximalistom. Možno až väčším než je Jack Dorsey, ktorý sa snaží pomáhať bitcoinovemu ekosystému aj financovaním vývoja technológie Lightning Network.

Pokiaľ ide o Paula Tudora, ten neprezradil, akým spôsobom investuje do bitcoinu, no bol prvým významným investorom “mimo kryptomenovej bubliny”, ktorý tento rok oznámil, že chce chrániť svoj majetok pred znehodnotením investíciou do BTC.

Zdroj: cointelegraph.com

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne