Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (7.6.): Bitcoin ETF či dlhodobý long na Ethereum?

Článok

Bitcoin ETF
Bitcoin ETF

Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch v takomto prehľadnom usporiadaní.

Na kryptomene Facebooku pracuje už vyše 100 ľudí

O pripravovanej kryptomene Facebooku sa každým dňom objavujú nové správy. Po tom, ako CNBC informovala, že digitálna mena najväčšej sociálnej siete bude oficiálne predstavená už koncom tohto mesiaca, sme sa najnovšie dozvedeli, že na jej vývoji pracuje aktuálne viac ako 100 ľudí. Facebook okrem stovky zamestnancov, ktorí sa priamo venujú vývoju Facebook Coinu (resp. Globalcoinu) hľadá aj ďalších 40. Viac sme o tejto téme napísali v tomto článku.

Na kryptomene Facebooku pracuje už vyše 100 ľudí

Šéf SEC sa vyjadril k možnosti schválenia Bitcoin ETF

Predseda Americkej komisie pre cenné papiere a burzu (SEC) Jay Clayton sa po čase opäť vyjadril k možnosti schválenia prvého ETF na Bitcoin. Poznamenal, že jeho komisia sa musí pred týmto rozhodnutím istá, že na trhu nebude existovať riziko manipulácie s jeho cenou. Viac sa o dozviete v tomto článku.

Šéf SEC sa vyjadril k možnosti schválenia Bitcoin ETF

3 dôvody, prečo blockchain nie je taký bezpečný, ako sa hovorí

Profesor informačných technológii na Massachusetts Institute of Technology (MIT)  Stuart Madnick povedal v rozhovore pre Wall Steeet Journal, že blockchain nie je až takým bezpečným prístavom, ako sa o ňom všeobecnosti hovorí. Madnick počas rozhovoru načrtol závery, ku ktorým došiel v rámci svojej štúdie o blockchaine. V rámci nej analyzoval 72 prípadov verejne oznámených narušení bezpečnosti v rôznych blockchainoch medzi rokmi 2011 a 2018. Podrobnosti sa dozviete v tomto článku.  

3 dôvody, prečo blockchain nie je taký bezpečný, ako sa hovorí (podľa profesora MIT)

100 miliónový kryptofond hlási dlhodobý long na Ethereum!

Investičná firma Darma Capital v hodnote 100 miliónov dolárov otvára svoje dvere investorom, ktorí veria v to, že digitálne kryptomeny ako sú Ethereum čaká dlhý 10-ročný bullrun. Podľa portálu Bloomberg, ktorý sa na túto tému rozprával so zakladateľom spoločnosti Andrewom Keysom, môžeme túto víziu nazvať aj ako “Big long” (veľkú stávku na rast). Ak chcete vedieť viac, otvorte si tento článok.  

100 miliónový kryptofond hlási dlhodobý long na Ethereum!

Štúdia skúmala príspevky na Reddite o kryptomenách

University of Notre Dame a Pacific Northwest National Laboratory (PNNL) zverejnili štúdiu, v ktorej sa venovali korelácií príspevkov na sociálnej sieti Reddit v súvislosti s kryptomenami a ich cenami. Štúdia sa zaoberala sledovaním diskusií na Reddite, ktoré sa týkali predovšetkým kryptomien Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) a Monero (XMR) a to od januára 2015 do januára 2018. Z výsledkov štúdie vyplynulo, že na Reddite bolo vytvorených 212 tisíc vlákien o Bitcoine, 61 792 vlákien o Ethereum a 15 035 o Monero. Zaujímavé je, že príspevky o Bitcoine boli väčšinou najkrajšie, no pribúdali najväčšou rýchlosťou. Príspevky u Monera boli zas dlhšie a podrobnejšie. Počet príspevkov zároveň odzrkadľoval pohyby cien kryptomien – v čase bullrunu ich bolo najviac. (cointelegraph.com)

Rýchle správy

USA: Kongresman Ted Budd povedal v rámci príhovoru pred Výbornom snemovne reprezentantov, že kryptomeny by mali byť oslobodené od dane, pretože by mali byť považované ako cudzie meny. Budd však zároveň zdôraznil, že v súčasnosti sú Daňovým úradom vnímané ako typ majetku, číže na to nespĺňajú podmienky.

JOHN MCAFEE: John McAfee oznámil, že budúci týždeň pošle 20 svojich nových debetných platobných kariet na Bitcoin zástupcom médií, ktoré o to požiadajú. Môžu si ich nechať, alebo ich vrátiť naspäť. Môžu ich testovať a vyjadriť na ne svoj názor.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.     

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.