Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Na kryptomene Facebooku pracuje už vyše 100 ľudí

Článok

Facebook Coin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

O pripravovanej kryptomene Facebooku sa každým dňom objavujú nové správy. Po tom, ako CNBC informovala, že digitálna mena najväčšej sociálnej siete bude oficiálne predstavená už koncom tohto mesiaca, sme sa najnovšie dozvedeli, že na jej vývoji pracuje aktuálne viac ako 100 ľudí.

Facebook okrem stovky zamestnancov, ktorí sa priamo venujú vývoju Facebook Coinu (resp. Globalcoinu) hľadá ďalších 40, ktorí by sa k nim mohli čoskoro pridať. V popise pracovnej pozície sa uvádza aj:

,,Našim hlavným cieľom je pomôcť miliónom ľudí s prístupom k veciam, ku ktorým zatiaľ prístup nemajú – ide o zdravotnú starostlivosť, spravodlivé finančné služby a nové spôsoby ukladania alebo zdieľania informácií.” Na minimálne posledné dva body by mohol slúžiť aj tento projekt.

Vedúcim vývoja kryptomeny Facebooku je David Marcus, ktorý predtým pôsobil v Coinbase a má tiež bohaté skúsenosti zo spoločnosti PayPal. Práve z PayPalu si mal Facebook na dobu vývoja projektu “požičať” hneď niekoľko zamestnancov.

Ďalšou významnou postavou v tíme je Eric Nakagawa, ktorý je šéfom open-source riešení. V minulosti pracoval napríklad na softvéri PyTorch, ktorý sa zaoberal umelou inteligenciou.

Ako sme vás informovali včera, Facebook chce, aby jeho kryptomena získala nádych decentralizácie. Preto ponúka podiel prípadným investorom. Smerovanie k decentralizácií mu odporúča aj generálny riaditeľ Polychain Capital Olaf Carlson-Wee. ,,Myslím si, že vzhľadom na všetky problémy, ktoré mal Facebook v minulosti, by malo byť jeho strategickým cieľom vybudovanie verejnej infraštruktúry. Táto verejná infraštruktúra by mohla byť začlenená do všetkých platforiem Facebooku, ktoré sú poprepájané. Ak sa ju Facebook nebude snažiť vlastniť, myslím si, že má najväčšiu šancu na úspech.”

CNBC: Facebook už tento mesiac predstaví svoju kryptomenu

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.     

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.