Sme aj na sociálnych sieťach

Ethereum

100 miliónový kryptofond hlási dlhodobý long na Ethereum!

Článok

Ethereum
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Investičná firma Darma Capital v hodnote 100 miliónov dolárov otvára svoje dvere investorom, ktorí veria v to, že digitálne kryptomeny ako sú Ethereum čaká dlhý 10-ročný bullrun. Podľa portálu Bloomberg, ktorý sa na túto tému rozprával so zakladateľom spoločnosti Andrewom Keysom, môžeme túto víziu nazvať aj ako “Big long” (veľkú stávku na rast).

Vízia Darma Capital je postavená najmä na predpoklade úspechu kryptomeny Ethereum. Tá ku koncu roka 2017, kedy dosiahla svoje doterajšie all-time-high (rekordnú hodnotu) vzrástla o neuveriteľných 17 775%, avšak na konci roka 2018 vymazala 94% svojich ziskov. Zakladatelia investičnej firmy Darma Capital sa však spoliehajú na to, že nová dlhodobá éra Ethereum je len pred nami.

Šéf spoločnosti Andrew Keys bol v minulosti zamestnancom spoločnosti Consensys a tiež vývojárom aplikácií Ethereum v Brooklyne. Súčasný stav kryptomien v rozhovore pre Bloomberg prirovnal k časom začiatku internetu, kedy investori objavovali spoločnosti ako Google či Amazon, ktoré v súčasnosti ovládajú internetový trh. Kryptomena Ethereum je podľa neho ekvivalentom webových stránok, avšak na rozdiel od internetu investori môžu Ethereum priamo kúpiť.

,,Staviame na 10 ročný rast,” povedal presvedčivo o fonde, ktorý sa týka investície do tejto kryptomeny.

Kým škandály, podvody a regulačné opatrenia sú stále zdanlivo hlavnými témami mainstreamu v súvislosti s kryptomenami, existujú náznaky, že niektoré projekty si už nachádzajú u firiem reálne využitie. Práve Ethereum je jedným z nich. Napríklad v apríli spoločnosť Ernst & Young predstavila technológiu na zvýšenie súkromia, ktorá je postavená na blockchaine Ethereum. V tom istom mesiaci Societe Generale SA emitovala 112 miliónov dolárov krytých dlhopisov na Ethereum.

,,Je velmi ťažké predpovedať úspech akéhokoľvek fondu, ktorý sa sústredí na jeden konkrétny majetok,” upozornil na riziká tohto fondu Josh Gnaizda, výkonný riaditeľ Crypto Gund Research v San Francisco.

Treba zdôrazniť, že fondy Darma sú registrované u CFTC. Ich stratégiou bolo získať v posledných rokoch  čo najviac etherov. Keys povedal, že začiatkom roka 2018 boli predané, aby boli následne kúpene lacnejšie. Údajne tak na každých 1000 predaných ETH nakúpili po prepade trhu 2500 nových.

Zdroj: bloomberg.com  

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.