Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (6.5.): Token Bitfinexu a dopad na Bitcoin, Facebook Coin a ďalšie

Článok

Bitcoin pád
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch v takomto prehľadnom usporiadaní.

Nový token Bitfinexu sa bude volať LEO

Špekulácie o tom, že burza Bitfinex plánuje vydanie vlastného natívneho tokenu v rámci počiatočnej burzovej ponuky (IEO) boli založené na pravde. Potvrdil to jeden z hlavných akcionárov Bitfinexu Zhao Dong, ktorý zverejnil aj novy propagačný materiál s podrobnými informáciami. Viac podrobností sa dozviete v tomto našom článku.

POTVRDENÉ: Nový token Bitfinexu sa bude volať LEO. Aké bude mať vlastnosti?

Token Bitfinexu môže mať negatívny dopad na Bitcoin

Tom Lee zo spoločnosti Fundstrat Global Advisors sa domnieva, že príchod jednej miliarOdy nových tokenov LEO patriace burze Bitfinex môže mať z krátkodobého pohľadu negatívny dopad na cenu Bitcoinu. Avšak napriek tomu verí, že Bitcoin je už v býčej fáze, čo naznačuje aj stúpajúci záujem inštitucionálnych investorov. Viac sa dočítate v tomto článku.

Token Bitfinexu môže mať negatívny dopad na Bitcoin, tvrdí Tom Lee

Prokuratúra žiada od Bitfinexu dokumenty o dohode s Tetherom

Generálna prokurátorka štátu New York (NYAG) Lettia Jamesová požiadala v rámci zverejneného memoranda o zverejnenie dokumentov týkajúcich sa údajnej dohody medzi burzou Bitfinex a spoločnosťou Tether. Prečítajte si cely článok.

Generálna prokuratúra žiada dokumenty o dohode Bitfinexu s Tetherom

Súdny spor Wrighta s bratom Kleimana pokračuje

Okresný súd štátu Florida požaduje od Craiga Wrighta, ktorý o sebe tvrdí, že je Satoshi Nakamoto (tvorca Bitcoinu), aby sprístupnil zoznam všetkých verejných bitcoinových adries, ktorými disponuje. Toto nariadenie sa týka súdneho sporu medzi Wrightom a žalobcom Irom Kleimanom, bratom Davida Kleimana, s ktorým Wright medzi rokmi 2009 a 2013 úzko spolupracoval. David Kleiman v roku 2013 zomrel, no podľa žaloby ho mal Wright v roku 2011 podvodom pripraviť o stovky tisíc bitcoinov, ktoré mali v čase podania žaloby (február 2018) hodnotu 5 miliárd dolárov. (cointelegraph.com)

Na Facebook Coin pracuje profesor z MIT

Profesor Christian Catalini z rešpektovanej americkej technologickej univezity MIT (Massachustetts Institute of Technology) si podľa informácii portalu CoinDesk aktuálne čerpá dovolenku, aby pracoval na vývoji kryptomeny Facebook Coin. Viac sme o tejto téme napisali tu.

Na Facebook Coine pracuje rešpektovaný profesor z MIT

Coinbase opustil ďalší vedúci pracovník

Šéf technologického oddelenia najväčšej americkej kryptozmenárne Coinbase Balaji Srinvasan oznámil, že odchádza z tejto spoločnosti. Uviedol, že si užil čas u Coinbase, no teraz údajne potrebuje oddych. Srinvasan bol spoluzakladateľom neziskovej kryptomenovej výskumnej a právnickej agentúry Coin Center a tiež bol CEO projektu Coinbase Earn, ktorý bol spustený na Coinbase v apríli 2018 s cieľom naučiť ľudí viac o technológii kryptomien.  Zaujímavé je, že Coinbase opustili v priebehu posledných 6 mesiacov už traja vedúci pracovníci.

Rýchle správy

COINMARKETCAP: Najnavštevovanejšia stránka s cenami kryptomien CoinMarketCap sa rozhodla odstrániť údaje burzy Bitfinex zo svojej platformy. Ceny kryptomien na Bitfinexe teda nebudú minimálne dočasne ovplyvňovať výpočty cien uvedené na tejto stránke.

 Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne