Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Generálna prokuratúra žiada dokumenty o dohode Bitfinexu s Tetherom

Článok

Sudca
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Generálna prokurátorka štátu New York (NYAG) Lettia Jamesová požiadala v rámci zverejneného memoranda o zverejnenie dokumentov týkajúcich sa údajnej dohody medzi burzou Bitfinex a spoločnosťou Tether.

Memorandum generálnej prokuratúry vyžaduje zo strany Bitfinexu a Tetheru väčšiu transparentnosť a tvrdí, že tieto spoločnosti zavádzali svojich klientov a investorov. Vo vyhlásení tiež vysvetľuje, prečo Úrad generálnej prokuratúry potrebuje mať k dispozícii požadované dokumenty: ,,Napriek tomu, že iné nezrovnalosti nemenia hlavné dôvody tohto prípadu, úrad generálneho prokuratúra potrebuje získať dokumenty a informácie včas a to organizovaným spôsobom, aby mohol pochopiť čo sa udialo a čo sa naďalej deje v týchto spoločnostiach.”

Memorandum tiež tvrdí, že majú súdny príkaz, aby zabránili Bitfinexu a Tetheru rozptyľovať ďalšie rezervy, ktoré majú kryť stablecoin Tetheru (USDT) a to až do ukončenia vyšetrovania. Prokuratúra tiež uvádza, že prebiehajúce vyšetrovanie nebráni Bitfinexu a Tetheru, aby pokračovali v prevádzkovaní svojich podnikov.

Newyorská prokuratúra koncom apríla informovala, že Bitfinex stratil 850 miliónov dolárov a na krytie týchto strát použil zdroje spoločnosti Tether určené na krytie stablecoinu USDT. Bitfinex tieto obvinenia odmietol a vo svojom stanovisku uviedol, že je prešpikované falošnými tvrdeniami.

Medzitým však Bitfinex spúšťa predpredaj vlastného natívneho tokenu LEO, v rámci ktorého môže vyzbierať až miliardu dolárov. Viac o tejto téme sme napísali tu.

V predchádzajúcich dňoch bolo zistené, že existuje určite prepojenie týkajúce sa tieňového bankovníctva medzi burzami Bitfinex a QuadrigaCX. Burza QuadrigaCX je neslávne známa tým, že sa stala insolventnou po tom ako zomrel jej zakladateľ a CEO Gerald Cotton. Podľa oficiálneho znenia bol jediným človekom, ktorý  mal prístup ku studeným peňaženkám (cold wallets), na ktorých boli uložené hlavné rezervy kryptomien patriace tejto burze. Mnohí poškodení klienti však veria, že išlo o podvod.

POTVRDENÉ: Nový token Bitfinexu sa bude volať LEO. Aké bude mať vlastnosti?

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.