Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Na Facebook Coine pracuje rešpektovaný profesor z MIT

Článok

Facebook Coin
Facebook Coin

Profesor Christian Catalini z rešpektovanej americkej technologickej univezity MIT (Massachustetts Institute of Technology) si podľa informácii portalu CoinDesk aktuálne čerpá dovolenku, aby pracoval na vývoji kryptomeny Facebook Coin.

Potvrdili to pre CoinDesk dva anonymné zdroje blízke profesorovi, ktoré potvrdili, že pracuje pre Facebook. Catalini je jedným z najvýznamnejších výskumníkov v oblasti ekonómie digitálnych tokenov. Nedávno publikoval spoločne s profesorom kanadskej univerzity v Toronte Joshuom Gansom prácu o počiatočných ponukách mincí (ICO) a hodnote tokenov.

Začiatkom minulého týždňa sa objavili správy, že Facebook hľadá investorov pre svoju kryptomenu, od ktorých by rád získal jednu miliardu dolárov. Medzi potenciálnymi investormi je údajne aj miliardár Tim Draper, ktorý je známy svojou obľubou v Bitcoin.

Špekulácie o kryptomene Facebooku sa prvýkrát objavili koncom roka 2018, kedy Bloomberg referoval, že Facebook chce svoju kryptomenu použiť v aplikácii WhatsApp v rámci Indie, kde je mimoriadne populárna. Vo februári 2019 však New York Times uviedol, že kryptomena bude napokon určená pre všetky aplikácie, ktoré Facebook vlastní (Messenger, WhatsApp, Instagram) a že “uspeje všade tam, kde Bitcoin zlyhal.”

Catalini sa prvýkrát zviditeľnil v súvislosti s kryptomenami v roku 2014, keď v rámci projektu MIT Bitcoin Project prispel k vyzbieraniu 500 tisíc dolárov. Tie boli následne prevedené do Bitcoinu, ktoré boli rozdané vysokoškolským študentom MIT. Každý dostal ekvivalent BTC v hodnote 100 dolárov.

Doplníme, že Facebook a Catalini odmietli odpovedať na otázky portálu Cointelegraph k tvrdeniam o ich spolupráci.

Facebook Coin by mal byť stablecoinom, teda jeho cena bude viazaná na hodnotu amerického dolára. Podľa jedného z popredných predstaviteľov burzy Binance, šéfa finančného oddelenia Weia Zhoua z neho vznikne pre povahu Marka Zuckerberga silne centralizovaná mena, ktorá bude mať so skutočnou podstatou kryptomien len veľmi málo. Viac sa o tom dočítate tu.

Zuckerberg chce z Facebook Coinu centralizovaný monopol, tvrdí CFO burzy Binance

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.