Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (6.3.): Koronavírus, kríza a BTC za $100 000?

Článok

Bitcoin Koronavírus

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

V roku 2019 bolo iba 1% transakcií kryptomien nelegálnych

Spoločnosť Chanalyisis publikovala novú štúdiu, v ktorej sa venovala podielu nelegálnych transakcií Bitcoinu na ich celkovom počte. Jej výsledky potvrdzujú, že kryptomeny už zďaleka nepatria len kriminálnikom a drvivú väčšinu transakcií majú na svedomí bežní ľudia. Podrobnosti sa dozviete tu.

PlanB: Je irelevantné, akým tempom sa Bitcoin dostane na $100 000

Rešpektovaný trader PlanB, ktorý zakladá svoje cenové predikcie Bitcoinu predovšetkým na známom modeli Stock2Flow, ktorý zohľadňuje efekt halvingov, si myslí, že je irelevantné akým spôsobom sa Bitcoin dostane na cenu 100 tisíc dolárov. Verí však, že sa tak stane do Decembra 2021. Podrobnosti sa dozviete v tomto článku.

Buterin o budúcnosti decentralizovaných kryptomien a CBDC

Zakladateľ kryptomeny Ethereum Vitalik Buterin hovoril počas rozhovoru pre Block TV o téme, či môžu digitálne meny vydané centrálnymi bankami obmedziť záujem ľudí o decentralizované kryptomeny ako sú Bitcoin či  Ethereum. Je presvedčený, že nie a uviedol hneď niekoľko vážnych argumentov. Viac sa dočítate tu.

Keiser: Koronavírus prispeje k rastu Bitcoinu na $100 000

Max Keizer patrí dlhodobo medzi najväčších cenových optimistov, pokiaľ ide o rast hodnoty Bitcoinu, no zároveň je veľkým skeptikom, pokiaľ ide o zdravie globálnej svetovej ekonomiky. Počas svojho najnovšieho vydania relácie The Keiser Report uviedol, že koronavírus bude mať na rast ceny Bitcoinu v tomto roku výrazný vplyv a predpokladá, že poženie cenu BTC k hodnote 100 000 dolárov. Odôvodnil to tým, že koronavírus prispeje k vypuknutiu „druhého kola” svetovej finančnej krízy, čiže akéhosi pokračovania toho, čo sme sledovali v roku 2008. (cointelegraph.com)

Dorseyho „Square Crypto“ spúšťa grant na financovanie Bitcoinu

Platobná spoločnosť, za ktorou stojí šéf Twitteru Jack Dorsey, Square Crypto, oficiálne spustila grantový program na podporu vývoja Bitcoinu. Prvé financie určené pre vývojárov už boli medzitým aj prerozdelené. Viac sa dočítate tu.

Rýchle správy

NEW YORK & BITCOIN: Elektráreň v regióne Finger Lakers vyťaží každý deň bitcoiny v hodnote okolo 50 tisíc dolárov. Využíva na to len energiu, ktorú produkuje za bežnej činnosti.

INDIA: Viaceré indické kryptozmenárne opäť otvorili brány po verdikte Indického najvyššieho súdu, ktorý zrušil nariadenie Indickej centrálnej banky, ktorá zakázala poskytovať bankové služby firmám, ktoré obchodujú s kryptomenami.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne