Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

V roku 2019 bolo iba 1% transakcií kryptomien nelegálnych

Článok

anonym

Spoločnosť Chanalyisis publikovala novú štúdiu, v ktorej sa venovala podielu nelegálnych transakcií kryptomien na ich celkovom počte. Jej výsledky potvrdzujú, že kryptomeny už zďaleka nepatria len kriminálnikom.   

Z výsledkov štúdie americkej spoločnosti vyberáme:

  • Celový počet prípadov a ich hodnota v $, kedy sa kryptomeny použili v minulom roku na nelegálnu činnosť, sa oproti roku 2018 zvýšil
  • Z percentuálneho pohľadu sa podiel nelegálnych transakcií znížil – v roku 2019 tvoril len 1,1%
  • Celkovo sa v roku 2019 uskutočnili transakcie (vrátane legálnych) v hodnote 1,01 bilióna dolárov

So stúpajúcou adopciou kryptomien nemožno očakávať, že celková hodnota transakcií, ktoré budú využité na nelegálnu činnosť, bude klesať. Čím viac ľudí totiž kryptomeny používa, tým skôr sa k ním dostanú aj ľudia, ktorí ich použijú mimo zákon. Dôležité však je, aby tento podiel z percentuálneho hľadiska klesal.

Klesajúci podiel nelegálnych transakcií na celkovom objeme majú podľa agentúry Chainalysis na svedomí sofistikovanejšie opatrenia v oblasti kybernetickej bezpečnosti, ale aj spolupráca v celom odvetví a koordinácia s rôznymi orgánmi činnými v trestnom konaní.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne