Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

PlanB: Je irelevantné, akým tempom sa Bitcoin dostane na $100 000

Článok

bitcoin-s2f

Rešpektovaný trader PlanB, ktorý zakladá svoje cenové predikcie Bitcoinu predovšetkým na známom modeli Stock2Flow, ktorý zohľadňuje efekt halvingov, si myslí, že je irelevantné akým spôsobom sa Bitcoin dostane na cenu 100 tisíc dolárov. Verí však, že sa tak stane do Decembra 2021.

PlanB sa k tejto téme vyjadril v rámci diskusie na Twitteri, kde mu bola položená otázka, aké tempo rastu ceny Bitcoinu očakáva v období po najbližšom halvingu. Poukázané bolo pritom na to, že tempo rastu ceny súvisiace s halvingom v roku 2012 bolo vyššie, ako s halvingom v roku 2016.

,,Podľa môjho názoru to nie je dobrá otázka, pretože tempo sa nedá odvodiť iba z týchto dvoch udalostí. Kľúčovou vecou je, že zo spoločnej integrácie (100+ udalostí) viete, že Bitcoin pôjde pravdepodobne na cenu 100 tisíc USD pred Decembrom 2021. Ako pomaly a nižšie, či rýchlejšie a strmšie sa to udeje, to je irelevantné,” uviedol.

Stock-to-Flow model odhaduje cenu bitcoinu pomocou dvoch faktorov: zásoby, teda množstva bitcoinov aktuálne v obehu a toku, čiže počtu nových bitcoinov, ktoré vstupujú do trhu. Po najbližšom halvingu klesne počet nových Bitcoinov o polovicu. Teraz sa približne každých 10 minút vyťaží 12.5 BTC, po halvingu to bude len 6.25BTC a rovnako to bude nasledujúce približne štyri roky.

,,,Odhad ceny podľa stock2flow a skutočnej ceny Bitcoinu sú stále blízko seba,” upozornil. V súčasnosti by podľa tohto modelu mala byť cena BTC 8 650 dolárov, pričom v čase písania tohto textu je trhová cena 9 100 USD.

Čo je to halving Bitcoinu, ako ovplyvňuje cenu a deflačná otázka

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne