Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (6.10.): Supporty Bitcoinu, DeFi indexy, Ethereum či predpoveď

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú turbulentné obdobie, no vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ.

VIDEO: Nálada u Bitcoinu pri pohľade na dáta, investícia do DeFi skrz indexy, Ethereum a Cardano 

Každý utorok a piatok prináša YouTube kanál Zaujalo ma prehľad TOP správ zo sveta kryptomien, o ktorých sme formou textu informovali aj na našom portáli krypotnovinky.sk. Dnešný diel je však hneď v úvode obohatený o analýzu súčasnej nálady na trhu v súvislosti s Bitconiom na základe rôzných dát skrz Fear and Greed index, on-chain aktivitu až po vyhľadávanie Bitcoinu na Google.

DeFi indexy majú aktuálne zlé čísla. Ponúkajú však spôsob, ako diverzifikovať riziko

DeFi Composite Index, ktorý koncom augusta predstavila platforma Binance Futures a pôvodne obsahoval 10 popredných významných DeFi tokenov, aktuálne sleduje už 19 rôznych kryptoaktív spojených s projektmi decentralizovaného financovania. V priebehu niečo vyše mesiaca od vzniku však výrazne klesla jeho hodnota. Rovnako je na tom index of DeFi Pulse. Obe alternatívy však ponúkaju možnosť diverzifikovaného investovania do DeFi. Viac sa dočítate v tomto našom článku.

Existuje pre DeFi niečo lepšie ako Ethereum? Vraj nie

Čím viac financií sa uzamkne v projektoch decentralizovaného financovania a čím budú objemy obchodovania na týchto platformách vyššie, tým bude badateľnejší problém blockchainu Ethereum s jeho škálovaním. Zakladateľ a výkony riaditeľ MyEtherWallet Kosala Hemachandra si napriek tomu myslí, že v súčasnosti neexistuje pre DeFi sektor jednoducho (a zrejme aj žiaľ) nič lepšie než Ethereum. Poukázal totiž na daň decentralizácie. Viac sa dozviete tu.

Bloomberg vidí Bitcoin na cene 100 000 do roku 2025

Bloomberg vo svojom najnovšom newsletteri venovanom trhu s kryptomenami upozornil, že Bitcoin má naďalej tendenciu pridávať nuly k svojej cene. Tento trend sa podľa analytikov Bloombergu síce postupne spomaľuje, no nezastavuje sa a pravdepodobne bude viesť k hodnote 100 000 USD do roku 2025. Analytici Bloombergu taktiež očakávajú, že cena BTC by mohla do konca tohto roka atakovať úroveň 14 000 USD. Rast ceny je podľa nich poháňaný aj rastúcim inštitucionálnym záujmom. V maily okrem iného upozornili, že Grayscale investments mieri k tomu, že bude držať už viac než 500 000 BTC. (cointelegraph.com)

MetaMask má už milión mesačne aktívnych používateľov 

Kryptomenová browserova peňaženka Ethereum Metamask, ktorú vyvinula spoločnosť ConsenSys, prvýkrát v histórii prekonala míľnik milión aktívnych používateľov v priebehu jedného mesiaca. Tento rekord sa podarilo dosiahnuť 7 mesiacov od momentu, čo prekonala métu milióna používateľov, čo naznačuje parabolický rast záujmu o tento produkt. V ConsenSys sa domnievajú, že tento trend podporuje najmä ošiaľ okolo DeFi projektov, ktorú sú u MetaMask podporované expresne rýchlo. ,,Za posledných 12 mesiacov nastal výrazný nárast adopcie DAO, Web3 hier a DeFi produktov,” zhrnul dôvody nárastu používateľskej základne ConsenSys. (cointelegraph.com)

Bitcoinové veľryby vytvorili dôležité supporty. Udrží sa cena nad nimi?

Bitcoinove klastre veľrýb ukazujú na tri kritické hladiny ceny Bitcoinu, na ktoré sa bude sústrediť v najbližšom období zvýšenia pozornosť. Klastre veľrýb sa vyrábajú v čase, kedy veľkí investori nakupujú množstvo bitcoinov a následne s nimi nehýbu. Tieto klastre väčšinou naznačujú, kde sa nachádzajú kľúčové support úrovne a ak sa nad nimi cena udržuje, existuje veľká pravdepodobnosť ďalšieho rastu. Podrobnosti sa dočítate tu.

Podľa Adama Backa je predpoveď Ark pre Bitcoin príliš konzervatívna

Predpoveď Yassine Elmandjru, kryptomenového analytika investičného poradcu Ark, ktorý v septembri vyhlásil, že trhová kapitalizácia bitcoinu dosiahne najneskôr do roku 2030 hodnotu jeden až 5 biliónov dolárov, je podľa Adama Backa príliš konzervatívna.  Viac sa dočítate v tomto článku.

Ak sa vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku. 

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne